Александр Алимов
Latest posts by Александр Алимов (see all)

Druskininki — Lietuvas kūrorts, kas ir populārs visu gadu. Gan siltās dienās, gan vēsā laikā te var atrast nodarbes kā individuālai atpūtai, tā arī ģimenes lokā. Jo vairāk, šeit lieliski pavadīs laiku gan jaunieši, gan veci ļaudis, jo Druskininki piedāvā dažādus aktīvās un mierīgas atpūtas veidus. Lai jūs noticētu, piedāvājam 10 galvenos iemeslus, kādēļ jums jāatbrauc uz Druskininkiem.

Druskininki ir unikāla un atveseļošanās pilsēta

Druskininki kā Lietuvas kūrorta galvaspilsēta jau ir vairāk nekā 227 gadus. Jūs varat parūpēties par savu veselību visu gadu neatkarībā no sezonas un laika apstākļiem. Viena no apskates vietām pastāv kopš 1930. gada, un tas ir nesen restaurētais K. Dineikas atveseļošanās parks. Tīrs priežu meža gaiss, gājēju un veloceliņi, kaskādes baseini, sporta laukumi un klāja trenažieru zāles, terases meditācijām un jogai – lūk, tās ir dažas šī parka priekšrocības. Viesi var izmantot arī sabiedrisko saunu ar jonizēto paviljonu. Kas tas ir? Lasiet zemāk, un uzzināsit.

Gaiss ir tīrāks nekā kalnos

Druskininki ir kļuvuši par populārākajiem, jo tur ir dziednieciski avoti, taču kūrorta klimats arī ir unikāls. Tuvumā nav industriālo centru vai citu piesārņojuma avotu, tāpēc priežu meži ap pilsētu labi attīra gaisu un piesātina to ar ēteriskajām eļļām. Ja vēlaties vēl labāk piesātināt organismu ar skābekli, ir vērts apmeklēt jau minēto K. Dineikas atveseļošanās parku un jonizācijas paviljonu iekšā, kur var elpot vēl tīrāku gaisu, piesātinātu ar negatīvajiem joniem, kuru koncentrācija paviljonā ir gandrīz 100 reizes lielāka nekā kalnos.

Sanatorija ar vairākiem sanatorijām un SPA centriem

Simtiem ļaužu atbrauc uz Druskininkiem, lai veiktu medicīniskās procedūras. Vietējo speciālistu pieredze, kas tiek nodota no paaudzes paaudzēm, pastāvīgi papildinās ar jauniem risinājumiem un metodēm. No dubļu vannām līdz dzintara terapijai, no saunas rituāliem līdz ārstnieciskai mūzikai, no visdažādākajām masāžām līdz kriokamerai, un arī daudzas citas atveseļošanas procedūras, kas var apmeklēt vienā pilsētā. Druskininkos jūs atradīsit visdažādāko saslimšanu ārstēšanos. Piemēram, ir procedūras ar sāls, medus, priežu ekstraktu, akmeņu, māla, eļļu, skābekļa izmantošanu… Kopumā te tiek veiktas vairāk nekā 400 procedūru, izmantojot mūsdienīgo diagnostikas aprīkojumu, un tiek veiktas pilnīgi unikālas ārstēšanās metodes. Druskininkos ar dvēseles un ķermeņa ārstēšanu nodarbojas ne tikai vēsturiski atveseļošanās centri, bet arī daudzas sanatorijas un SPA centri.

Villas, kuras var ne tikai apbrīnot, bet arī dzīvot tajās

Ik pa laikam Druskininku viesi var redzēt dažādas apbrīnojamas un skaistas koka villas. Druskininki, kas 20. gadsimta pirmajā pusē nonāca Polijas varā, nespēja pretoties Šveices stila ietekmei, vēlāk vietējo koka māju arhitekti labprāt izmantoja Zakopanes stilu. Šodien lielāka daļa šo villu ir restaurētas, tādēļ līdz šim laikam tās veiksmīgi rotā kūrortu un priecē garāmgājēju acis. Dažas no tām patlaban darbojas kā viesnīcas vai privātmājas iznomāšanai.

Tropiki cauru gadu

Kaut gan reģiona klimats nav tropisks, tas nenozīmē, ka Druskininkos nedrīkst gulēt zem palmām cauru gadu. Pati lielākā ūdens atrakciju oāze Baltijas valstīs – Ūdens atrakciju parks patiks gan bērniem ,gan pieaugušajiem. Mīļākā bērnu izklaižu zona ir nošķirta no pieaugušo zonas. Un vecāku atpūtas laikā bērni atrodas profesionālā aprūpē. Tas ir vēl viens no iemesliem, kādēļ ģimenes vēlas atpūsties Druskininkos. Katrs ģimenes loceklis taču ir pelnījis atpūtu!

 Ziemas izklaides cauru gadu

Tas fakts, ka kūrorts ir zaļš ar palmām, un jūs varat atpūsties šeit 30℃ 365 dienas gadā, iespējami nav tik pārsteidzošs kā tas, ka jūs šeit varat vienmēr atrast sniegu. Snow Arena“ — unikāls projekts Baltijas valstīs: ziemas izklaižu galvaspilsēta, kurp jūs varat nākt un baudīt ziemas kalnu kūrorta priekšrocības jebkurā laikā. Papildus iekštelpu un āra slēpošanas trasēm jūs varat atrast arī restorānu, bāru, slēpošanas inventāra un apģērba nomu un daudzas citas ievērojamākās vietas. Šī vieta jūs noteikti pārsteigs.

No putna lidojuma

Šis trošu vagoniņš ir vienīgais Lietuvā. Tas savieno divas svarīgākas Druskininku vietas, uzskata atpūtnieki, Ūdens atrakciju parku ar tropisko klimatu cauru gadu un ziemas izklaižu kompleksu „Snow Arena“, kur vienmēr ir ziema. Ceļš (45 metri) no viena upes krasta līdz otrajam starp kokiem aizņem ap 8 minūtēm. Pa to laiku jūs varat baudīt lieliskus skatus – pilsētas panorāmu, mežus un Nemana upi.

Sporta apģērbs un ērti apavi pastaigām un ceļojumiem.

Druskininkos un to apkārtnē ir vairāk nekā 60 kilometru veloceliņu un diezgan daudz divriteņu, skrejriteņu, skrituļslidu, segveju u. tml. nomas punktu.

Maršruti ir izveidoti parkos, gar Nemanu, uz Raigardas ieleju, kur var lūkot priežu galotnes no augšas, uz mistiskajām spēka vietām Švendubres ciemā.

Un var arī pastaigāties kājām pa Karoļa Dineikas parku, paspēlēt pludmales volejbolu, galda tenisu, uzkāpt „klintī“. Tāpat var pastaigāties pa zaļu parka zonu sanatorijā „Egles“, tur pastaigāt basām kājām pa ārstniecisko taciņu, kas vijas starp ārstniecības zāli un augiem.

Var iznomāt laivu, jautru katamarānu „Ferari“ veidā un doties pētīt dīķus un strūklakas vai iemācīties pareizi skriet un staigāt ar nūjām bezmaksas treniņos.

Šogad pie Vijuneles ezera tika atvērts mūsdienu laukums pludmales volejbola spēlēšanai, kur tiek aprīkoti 4 pludmales korti. Laukums ir piemērots gan amatieriem un profesionāļiem, gan pielāgots vairākiem sporta veidiem: pludmales volejbolam, pludmales futbolam, pludmales handbolam. Kortu izmantošana ir bezmaksas.

Bagāta kultūras programma

Druskininkos gads sākas ar sporta sacensībām “Snow Arena“. Pavasarī šeit svin narcišu festivālu, pilsēta slīkst ziedu jūrā. Maijā ir velomaratons. Vasaras sezona sākas ar pilsētas svētkiem – visā kūrorta teritorijā notiek koncerti un izstādes, bet Druskoņa ezera krasti mirdz ar lāzeriem, uguņošanu un uguns šoviem. Visu vasaru te notiek koncerti – šogad varēja tos vērot no laivas, peldot pa ezeru. Augustā suņkopi satiekas Druskininkos starptautiskajā suņu izstādē. Septembra beigās jūs varat piedalīties tūrisma dienu svinībās. No pavasara līdz rudenim kūrorta centrā darbojas brīvdabas kinoteātris, Helovīna svētkos pilsētas centru bez muzikālās strūklaka rotā ķirbju izstāde, bet gada lielāko svētku laikā – Jaungada eglītes.

Vairāki kulinārijas ēdieni

Daudzus svētku piedzīvojumus atceras mūsu garšas izjūtas. Druskininkos arī gaida unikāli kulinārijas piedzīvojumi. Apmeklējot kūrortu, pirmkārt, jānogaršo sēņu un ogu ēdieni – tās ir reģionālo ēdienu galvenās sastāvdaļas, kas nosaka tā raksturu, bet senos laikos tas bija iedzīvotāju iztikas avots. Ir vērts arī apmeklēt slavenu siera fermu un uzzināt tās ražošanas noslēpumus. Vai jums garšo saldumi? Iepazīties ar Lietuvas kāzu tortes „Šakotis“ pagatavošanu var muzejā, kas atrodas restorāna „ROMNESA“ teritorijā. Turklāt kulinārijas cienītāji atradīs milzum daudz interesantu vietu — no „Velvetti“, viena no labākajiem Lietuvas restorāniem līdz populārākajam „Toli Toli“.

Papildu informācijas iegūšanai apmeklējiet vietni: http://druskininkai.lt