Nevienam nav noslēpums, ka latgalieši vienmēr ir jautri un pat vissarežģītākajās situācijās spēj saglabāt dzīvesprieku. Tas ir tāpēc, ka viņi māk labi atpūsties un pareizi „uzlādēt savas baterijas” nākamajiem darbiem. Lai arī citi varētu labi atpūsties, esam apkopojuši pāris paņēmienus, ko rēzeknieši izmanto, lai atbrīvotos no stresa.

  • Ēdiens

Cik bieži nav dzirdēts: „Tik lielas porcijas kā Latgalē!” Tas nav tikai stereotips, tā ir taisnība, par kuru var pārliecināties kafejnīcā pašā Rēzeknes centrā –  IGGI bārs&karbonādes. Te ne tikai pabaros ar sātīgām karbonādēm, bet pārsteigs ar interesantiem kokteiļiem.

IGGI bārs & karbonādes, Atbrīvošanas aleja 95c, Rēzekne, tālr. 22 107 107.

  • Laivošana

Dodies izbraucienā ar smailīti pa Rēzeknes upi un palaid ūdenī visas savas raizes! Smaiļošanai ir pozitīva ietekme uz cilvēka garīgo veselību. Mēs vingrojam, pārvietojoties pa ūdeni, tādejādi attīrot prātu no negatīvām domām. Airēšana aktivizē hormonus, kuri paaugstina pārliecību un uzlabo garastāvokli, kā arī nodrošina vispārēju labsajūtu.

Sazinies ar Smailīšu nomu Rēzeknē “Mirka” (29 884 237) un rezervē savu smailīti!

  • Pirts un ūdens rituāli

Kā gan labāk relaksēties Latgalē, ja ne pirtī? Lazy Bear Club SPA komplekss Rēzeknē piedāvā trīs dažādu veidu pirtis:

🔹Klasisko pirti

🔹Relaksējošo aromātisko pirti

🔹Infrasarkano saunu

Pēc pirtiņas iespējams peldēties apsildāmā baseinā ar bezhlora ūdeni un izbaudīt krievu dušu – spaini ar aukstu ūdeni jeb “ūdenskritumu”, kas ļaus atvēsināties pēc pirts.

Lazy Bear Club SPA, Rīgas iela 1b, Rēzekne, tālr. 22 006 044

  • Meditācija mākslā

Reizēm tik labi pazust citā pasaulē, kas sākas aiz gleznu rāmjiem, košajās krāsās un neordinārajās formās. Apmeklē Mākslas namu – greznu, 19. gadsimta beigās celtu savrupnamu, kurā apskatāma ekspozīcija „Latgales glezniecība”. Iepazīsti Latgales vecmeistaru un jaunās paaudzes darbus, kā arī baudi atjaunoto un krāšņo interjeru.

Mākslas nams, 18.novembra iela 26, tālr. 29 637 905

 

  • Mūzikas burvība

Latgales vēstniecība GORS ir īpaša vieta, kur rēzeknieši un latgalieši smeļas iedvesmu un spēku. Te norisinās dažādu žanru koncerti, te rāda kino, te teātri spēlē viesizrādes un te ciemojas pasaules līmeņa zvaigznes. Ieskaties GORA repertuārā un izvēlies savu pasākumu: https://www.latgalesgors.lv

Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, tālr. 64 633 303

  • Izlādēšanās sportā

Sportiskas aktivitātes nereti ir labākais veids, kā atbrīvoties no negatīvām emocijām un sagatavot vietu pozitīvajam. Labākā vieta, kur to izdarīt Rēzeknē, ir Olimpiskais centrs „Rēzekne”. Centrā pieejama trenažieru zāle, multifunkcionāla arēna un ledus halle, kur slidošanas priekus baudīt visu cauru gadu. Kompleksa ietvaros iespējams apmeklēt arī vienīgo Baltijā āra baseinu, kas neatkarīgi no laikapstākļiem, priecē ar nemainīgi 27 grādus siltu ūdeni.

Olimpiskais centrs „Rēzekne”,  Stacijas iela 30b, tālr. 20 229 992