Turpinu publikācijas par to, ko var apskatīt Aglonā. Mēs jau esam bijuši Kristus Karaļa kalnā. Tagad aicinu jūs apmeklēt vienu no slavenākajiem dievnamiem Latvijā – Aglonas baziliku.

Aglonas bazilika ir vienīga baznīca Latvijā, kurai ir piešķirts mazās bazilikas statuss. 1993. gadā Pāvests Jānis Pāvils II apmeklēja baziliku ar Pontifikālu Misi. Šajā pasākumā piedalījās gandrīz pusmiljona ticīgo no visas pasaules. Paši lielākie svētki, kas notiek Aglonā, ir Dievmātes Debesbraukšanas diena – 15. augusts. Šajos svētkos te pulcējas vairāk nekā 150 000 ticīgo un svētceļnieku no visas pasaules, taču pārsvarā no Baltijas valstīm.

XVIII gadsimta sākumā cēla Aglonas baziliku, viss sākās ar koka baznīcas celtniecību, kuru cēla dominikāņu ordeņa mūki no Viļņas.

DSCF0107

1980. gadā Pāvests Jānis Pāvils II piešķīra Aglonas baznīcai mazās bazilikas statusu.

DSCF0117

Šobrīd bazilika ir ķieģeļu ēka baroka stilā, tai blakus ir klostera ēka.

DSCF0150

Bazilikas teritorija atrodas gleznaina ezera krastā.

DSCF0119

Tās teritorijā ir arī avots ar svēto ūdeni, tieši šajā vietā, kā vēsta leģenda, radījās Dievmātes Debesbraukšanas tēls, pēc tam šī vieta kļuva par svēto.

DSCF0137

Pie avota vienmēr ir daudz ļaužu. Runā, ka tam ir ārstnieciskās īpašības un ilgi nebojājas.

DSCF0145

Vispār bazilikā aizliegts fotografēt, taču es slepeni uztaisīju pāris bilžu. Virs altāra atrodas Svētās Dievmātes ikona, kuru izdarīja nezināmais autors.

IMG_6650

Tradicionālais bazilikas video tiem, kuru interesē, kā viss izskatās:

Pateicos par brauciena organizēšanu viesnīcas Park Hotel Latgola tūrisma nodaļai, droši vērsieties pie viņiem, ja vēlaties doties ekskursijā kolektīvi vai individuāli.

P.S. Sociālajos tīklos var atrast mani Facebook un Instagramā. Sekojiet līdzi TravelBlog Baltic jaunumiem un lasiet par ceļojumiem Baltijas valstīs un pasaulē, jūs gaida daudz interesanta! Citas manas publikācijas var redzēt šeit.

Kā arī, ja dotajā mājaslapā Jūs interesē sadarbība ar mani. Piedāvājam jūsu biznesa mārketinga komplekso apkalpošanu un tūrisma konsultācijas mājaslapā, blogā, presē, sociālajos tīklos un citos medijos. Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un ne tikai. Veidojam jebkuras sarežģītības kontentu – audio, video, foto. Ja ir vēlēšanās visu šo apspriest, rakstiet – alexander@travelblog.lv