Kazahstāna ir milzīga valsts. Gandrīz piecas reizes lielāka par Ukrainu! Lai to apskatītu visu, ar vienu atvaļinājumu nepietiek. Pašiem nepacietīgākiem Kazahstānas iepazīšanu vislabāk sākt ar Almati apskati. Iespējams, ka šo pilsētu var saukt par skaistāko un zaļāko valstī. Tās apkārtnē 300 kilometru rādiusā var atrast pārsteidzošus apskates objektus.

Parastajam tūristam un ceļotājam laika ir maz, bet jāpaspēj ieraudzīt pats interesantākais. No Baltijas valstīm visērtāk nokļūt Almati ar aviokompāniju airBaltic, uz vietas iznomāt automašīnu un doties piedzīvojumos! Tikai kur? Šeit kāreiz noderēs mūsu subjektīvais, bet uz personīgajiem iespaidiem balstītais Top 10.

Tātad, kas vispirms jāapmeklē Almati un tās apkārtnē?

1. Almati. 28 Panfilova sargu parks

Pilsētas galvenais parks. Aptuveni pirms simts gadiem, tas tika dibināts pašā pilsētas centrā kapsētas vietā. Parkā ir daudz interesantu lokāciju un pieminekļu. Šī vieta ir ļoti iecienīta gan pilsoņu, gan tūristu vidū.

Izskatās, ka te visiem ir labi – gan pieaugušajiem, gan bērniem, pat neskaitāmiem baložiem. Parka galvenais rotājums ir Zenkova katedrāle. Aplūkojot šo arhitektūras brīnumu, kas celts pirms vairāk nekā simts gadiem, ir grūti iedomāties, ka tas ir pilnībā būvēts tikai no koka elementiem, kas savienoti ar metāla detaļām. Šī pareizticīgo katedrāle ir kas īpašs! Tā, kā pasakaina pils, stāv parka vidū, atspoguļojot visas pilsētas skaistumu un eleganci.

2. Almati. Zelyony Bazaar (Zaļumu tirgus)

Labākā vieta pilsētā, kur iegādāties suvenīrus un dāvanas! Šeit jūs varat ieturēt bezmaksas maltīti, degustējot visdažādākos gaļas, siera, salātu un žāvētu augļu veidus. Lai pagaršotu vietējo zirga gaļu, arī ir jānāk šeit!

Pie tam, šajā vecajā tirgū jūs varat sajust īstu Āzijas eksotiku. Un kā šeit smaržo! Noteikti nepieciešams šeit ierasties personīgi un neaizmirst kaulēties, lai saņemtu labāku piedāvājumu.

3. Almati. Kok–Tobe kalni

Zaļais kalns (tā nosaukums tiek tulkots no Kazahu valodas) un televīzijas tornis, kas uzcelts šeit 1983. gadā, tiek uzskatīti par galvenajiem pilsētas simboliem.

Jūs varat uzbraukt tur ar trošu vagoniņu, arī paši kazahi mīl šo vietu no visas sirds. Mums šī atrakcija šķita pārvērtēta, lai gan to noteikti ir vērts apmeklēt.

4. Almati. Viesnīca “Kazahstāna”.

Vecākais pilsētas debesskrāpis ir interesants galvenokārt ar tā bāru, kas atrodas 26. stāvā.

To jūs varat apmeklēt pilnīgi bezmaksas un baudīt tasīti tējas ar neaprakstāmu skatu uz pilsētu un Tjaņ-Šaņas kalniem. Īpaši skaisti šeit ir vērot saulrietu.

5. Almati. Medeu

Vēl viens vietējais slavenais must see. Šis ir pasaulē lielākais kalnu sporta komplekss, kas atrodas tikai desmit kilometru attālumā no pilsētas centra. Viegli nokļūt ar vietējiem autobusiem.

Šeit ir ārkārtīgi skaisti! Jums nav jābūt sportistam, lai pārvarētu „tūkstoti un vienu” soli uz augšu (patiesībā, tikai 842) savām acīm vērot satriecošus gan sporta kompleksa, gan attālumā redzamā Šimbulak slēpošanas centra skatus. Ja ir laiks, varat doties arī līdz turienei. Bet ņemiet vērā, ka tas aizņems visu dienu. Mēs esam nepacietīgi un steidzāmies uz Ķīnas robežu.

6. Čarina kanjons. 200km no Almati

Lai cik daudzveidīga būtu Kazahstānas daba, neko tamlīdzīgu šeit vairs neatradīsiet! 154 kilometri gleznaino ainavu vairāk atgādina Amerikas savvaļas rietumus nekā Kazahstānas lauku apvidu.

Protams, nav jēgas apstaigāt visu kanjonu. Pietiks arī ar Piļu ieleju, kas stiepjas vien dažu kilometru garumā. Tā ir vieta, kur ūdens un vējš radīja pārsteidzošus dabas brīnumus! Daudzi ceļotāji sapņo šeit nokļūt, bet tie, kas ir bijuši, atcerās visu mūžu.

No sevis gribu piebilst, ka 3 stundas kanjonā pagāja nemanāmi un izraisīja ļoti daudz emociju! Galvenais, atcerieties, ka visskaistākās ainas ir redzamas tieši no augšas, lai gan kanjona pakāje arī ir neaizmirstama.

7. Radona termiskie avoti. 300 km no Almati

Tā tik tiešām ir relaksācijas un izklaides vieta, kura pie tam dod reālu labumu veselībai. Vāji radioaktīvi dabiski karstie avoti atrodas blakus Šonža ciemam. Šeit tādu ir daudz, tāpēc tieši blakus labajam asfalta ceļam, kas ved tieši uz Ķīnu, ir uzcelti vairāki desmiti mazu sanatoriju un atpūtas māju.

Karstā vanna ar labvēlīgu ietekmi uz veselību – kas varētu būt labāks pēc ilga ceļojuma! Turklāt cenas šeit ir pārsteidoži zemas. Viesu nams ar iekļautajām ūdens procedūrām maksā tikai 14 eiro no personas.

8. Žarkenta mošeja. 300 km no Almati

100 kilometru attālumā no Šonža atrodas neliela pilsēta Žarkenta, kura izauga no maza pierobežas ciemata. Pilsēta nebūtu tik interesanta, ja tajā nebūtu pārsteidzošs apskates objekts – vietējā mošeja, kuras arhitektūra stipri atgādina ķīniešu būvniecības tradīcijas.

Tā tik ļoti līdzinās pagodai! Grūti noticēt, ka tā ir musulmaņu mošeja ar medresa skolu blakus. Mošeja ir pilnībā no koka un būvēta bez nevienas naglas. Tagad šeit ir muzejs. Noteikti vērts iegriezties. Viena no unikālajām reģiona vietām!

9. Dziedošā kāpa. 270 km no Almati

Nacionālais Altinemelas parks ieņem lielu teritoriju ar ļoti atšķirīgo landšaftu. Lai apmeklētu pašas interesantākās vietas, bez laika, jums ir nepieciešams arī labs visurgājējs. Jo ceļi šeit ir zem jebkuras kritikas. Ar parasto nomas auto bez problēmām jūs varat viegli sasniegt tikai vienu atrakciju. Bet kādu!

Dziedošā smilšu kāpa ir milzīgs gaiši dzeltens smilšu kalns, kas izskatās kā brīnums diezgan vienmuļu stepju ainavu vidū. Sausā laikā varat dzirdēt, kā skan tas Kazahstānas dabas brīnums. Šeit ir spēcīgi vēji, kas nozīmē, ka pastāv diezgan liela iespēja dzirdēt kāpas dziesmu. Turklāt no smilšu kalna jūs varat nobraukt lejā uz pašu dibena. atcerieties bērnību!

10. Kolsai ezeri. 330 km no Almati

Trīs ezeri pie Kazahstānas un Kirgizstānas robežas – grūti sasniedzams objekts. Attālums no Almati ir diezgan liels, izmitināšanas iespēju izvēle maza. Turklāt ar automašīnu var aizbraukt tikai uz pirmo ezeru. Pārgājiens līdz otrajam ezeram aizņems apmēram dienu. Un uz trešo vispār bez speciālas atļaujas nav iespējams tikt, jo tuvumā ir robeža.

Šie ezeri ir brīnišķīgi skaisti! Diemžēl, Kazahstānā pavadījām tikai četras dienas un laika trūkuma dēļ apskatījām tikai pirmo ezeru. Neatkārtojiet mūsu kļūdas un brauciet šeit vismaz uz nedēļu! Un pat tādā gadījumā knapi pietiks laika, lai apmeklētu visas šeit norādītās Top 10 vietas. Bet ir vērts mēģināt!

Manas kolēģa Aleksandra Alimova rakstā varat atrast vēl vairāk interesantu vietu Kazahstānā (raksts krievu valodā).

Parakstieties uz TravelBlog jaunumiem un lasiet par ceļošanu Baltijas valstīs un visā pasaulē, šeit jūs atradīsiet daudz ko interesantu! Lasiet, komentējiet un dalieties iespaidos.

Vairāk par mana ceļojumiem lasiet Facebook, Instagram, Vkontakte.