Александр Алимов

Draugi! Nesen bija ļoti interesantā vietā. Amatciems ir Latvijas ciems, kas atrodas 10-15 minūšu braucienā no Cēsīm un apmēram stundas braucienā no Rīgas un Jūrmalas. Bieži vien to dēvē par miljonāru ciemu. Tūlīt pastāstīšu par to sīkāk. Šīs vietas izveides ideja pieder Aivaram Zvirbulim, kurš gribeja dzīvot labiekārtotās mājās pie dabas krūts. Viņš uzbūvēja māju, kurā dzīvot pats, viņa ģimene, bērni un mazbērni. Drīz ar viņa ideju aizravās draugi, kolēģi un paziņas. Uz Amatciemu sāka atbraukt tie, kuri necieš pilsētas dzīvi, bet Rīgas un Jūrmalas piepilsētas ir pārāk trokšņainas. Ciems atrodas pie ūdens, mežā, gleznainā vietā ar mūsdienu komforta dzīves atribūtiem: labi ceļi, satelīta TV un internets. Ciemā visi labi saprotas ar kaimiņiem un dabu, kā arī ciema robežās ievēro noteikumus, piemēram, vakarlaikā un naktī nav atļauts trokšņot, nav atļauts būvēt žogus, kā arī piekrīt, ka suns ir cilvēka draugs, viņu nedrīkst piesiet pie ķēdes. Ciema iedzīvotāju mērķis ir maksimāli saglabāt dabisko vidi. Mežs nav pārverts par pilsētas parku, bet blakus uzkoptam nopļautam zālājam ir ziedošā pļava. Uz nopļautā zālāja parasti nav jāņtārpiņu, bet Amtciemā siltajā vasaras vakarā, kad sāka tumst, zālē mirdz simtiem mazu lukturīšu. Bet dīķos dzirdams saskanīgs zaļo varžu koris. Llīdzsvars starp apkārtējo vidi, pielietojamajām tehnoloģijām un estetiku izveido spilgtu ciema tēlu, redzams, ka cilvēka un dabas harmonija pastāv.

Lūk, kā izskatās dažas mājas Amaciemā.

Var iegādāties šo māju vai iznomāt uz jebkuru laiku: mēnesi, nedēļu vai gadu.

Daži potenciāli pircēji , kuriem padomā ir mājas iegāde Amatciemā, tā arī dara – iznomā māju uz vairākām nedēļā vai mēnešiem.

Apmēram puse pircēju ir Latvijas un Baltijas kaimiņvalstu iedzīvotāji, pārējie – ārzemnieki.

Visur tiek pielietoti ekologiski tīri vai maksimāli draudzīgaki dabai būvmateriāli.

Piemēram, šajā mājā baseins tiek kurināts ar saules baterijām.

Ciemā kopumā jau vairāk nekā 100 māju un kotedžu. Katrai mājai ir fasāde daļa, no kuras paveras skats uz ceļu.

Visām mājām ir arī privātzona – sēta ar mauriņu. Dažas mājas tika uzbūvētas starp speciāli uzceltiem pauguriem, ja topošai īpašnieks vēlas paslēpties no kaimiņiem vai svešām acīm.

Jebkuras mājas galvenais atribūts ir dīķis. Ja tā nav, tad speciāli to izraks. Šeit viss ir atkarīgs no īpašnieka fantāzijas un budžeta. Pa dažiem dīķiem var pavizināties ar laivu.

Ciemā var iegādāties ne tikai zemi būvēšanai, bet arī uzceltās mājas.

Agrāk māju vērtība bija… Nu, ciema māju vērtības dēļ to sāka dēvēt par “miljonāru ciemu”. Tagad te var nopirkt māju sākot no 250 000 līdz 300 000 euro.

Ir arī pa pusei pabeigti projekti, ar jumtu, kuros topošais pircējs varēs iekārtot visu pēc savas gaumes.

Piedāvaju apskatīt uzbūvēto māju, kuru var iegādāties kaut rīt. Cena – 400 000 euro. Mājas fasāda daļa.

Māja no sānpuses.

Iekšējā mājas teritorijas daļa. Te var sauļoties plikam vai paslēpties no ziņkarīgiem.

Ciemā ir visi mūsdienu komunikācijas un sakaru līdzekļi, pat speciāli te ir ierīkots optiskais internets.

Dorši vien superīgi strādāt un dzīvot tādā vietā pie dabas krūts, pie ūdens. Tālu prom no pilsētas trokšņiem un izplūdes gāzēm.

Pirmajā (precīzāk nultajā) stāvā atrodas viesistaba ar kamīnu, sauna.

Skats pa viesistabas logu varētu tikt pārdots fotokrājumos.

Kāpnes uz otru stāvu.

Otrajā stāvā ir virtuve un ēdnīca ar terasi.