Šodien pastāstīšu par vienu vietu, kurp man izdevās nokļūt otrā reizē, bet tā bija tas vērta! Par Burbišķu muižu (Burbiškio dvaras), kas atrodas pie Anīkščiem, Anīkšču Nacionālajā parkā. Tur vat tikt vienīgi ar 5-10 cilvēku grupu. Tas bija šķērslis mūsu pirmajā reizē, kad braucām uz Anīkščiem, Mani iespaidoja šī pilnīgi restaurētā neoklasicisma laikmeta celtne. Šosestdien mēs braucām uz mājām no citas interesantas vietas, par kuru es pastāstīšu vēlāk. Kāpēc gan neiebraukt vēlreiz, nodomāju es? Mums bija paveicies. Šoreiz iepazināmies ar muižas pārvaldnieku, kurš rīkoja mums ekskluzīvu ekskursiju ar visdažādākajiem sīkumiem. Laipni lūdzam, dārgie viesi!

Kādreiz puse muižas bija skola, otrā puse – baznīca, tāpēc tā ir saglabājusies labā stāvoklī. Šobrīd šī Anīkšču pērle pieder privātpersonai, īpašnieks ir atjaunojis muižu par saviem līdzekļiem, dibināšanas gads tiek norādīts uz ēkas fasādes, atjaunošanas darbi tika pabeigti apmēram pirms gada.

VAL_0502

Pirmā telpa ienākot ir ķīniešu istaba.

sale4a

Nav grūti uzminēt, ka interjers un interjera priekšmeti ir no Debess.

sale4c

Interjera priekšmeti, gleznas, mēbeles – pārsvarā ir antikvariāts, sakrāts muiža no dažādām pasaules malām.

_ROP4431

Galvenās zāles telpa, kur kādreiz notika uzņemšanas, tagad šeit var rīkot gada kāzas, koncertu vai konferenci.

d

Veiddarbs, greznas lustras, ir viss, ko vien sagaidi no XIX gadsimta vidus senās muižas.

vidus 2

Muižā ir arī labiekārtoti apartamenti ar dušu vai vannas istabu, internets.

3 kambarys (liuksas)

Neatkarīgi no cenas visi numuri ir grezni.

5 kambarys

Muižas interjerā un viesnīcas numuros ir pievērsta uzmanība katram sīkumam.

vidus 9

Pat vannas istabas ir ļoti greznas.

8

_ROP4592

Un ne tikai vannas istabas… Lūk, vienkāršs koridors, kas ved uz istabām:

kor6

Šādi izskatās Burbišķu muiža no putnu lidojuma.

11034232_726263330804759_9180916464521317621_n

DCIM100GOPRO

Jebkurā muižas stūrī jūs apņem pils greznums un komforts. Kopā muižā ir 17 numuri, 13 no tiem atrodas galvenajā ēkā un 4  – pārvaldnieka mājā, kura atrodas tuvu muižai. Muiža ir restorāns, elegants parks ar skatu laukumu. Ja izlemsit palikt Anīkščos, noteikti iesaku viesnīcu SPA Vilnius Anykščiai.

P.S. Sociālajos tīklos var atrast mani Facebook un Instagramā. Sekojiet līdzi TravelBlog Baltic jaunumiem un lasiet par ceļojumiem Baltijas valstīs un pasaulē, jūs gaida daudz interesanta! Citas manas publikācijas var redzēt šeit.

Kā arī, ja dotajā mājaslapā Jūs interesē sadarbība ar mani. Piedāvājam jūsu biznesa mārketinga komplekso apkalpošanu un tūrisma konsultācijas mājaslapā, blogā, presē, sociālajos tīklos un citos medijos. Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un ne tikai. Veidojam jebkuras sarežģītības kontentu – audio, video, foto. Ja ir vēlēšanās visu šo apspriest, rakstiet – alexander@travelblog.lv