Dzūkijas Nacionālajā parkā apmeklētājus gaida atjaunotais Merķines pilskalns. Pilskalns, kas ir populārs un kuram ir sena vēsture, tika apsaimniekots Izglītības ministrijas pakļautībā esošās Aizsargājamo teritoriju valsts padomes īstenotā projekta “Ainavu vērtību aizsardzība un pielāgošanās zināšanām” ietvaros, teikts paziņojumā presei.

Merķines pilskalns, viens no slavenākajiem un visvairāk apmeklētajiem Lietuvā, atrodas nozīmīgā vēsturiskā krustojumā. Pilskalns tika uzcelts Nemanas ielejas nogāzes augšējā daļā, trīs upju satekā. Lietuvas Lielhercogistes pils stāvēja 30 metru augstā kalnā. Pilskalns sabruka 19. un 20. gadsimta pirmajā pusē. Viena no skaistākajām Lietuvas ainavām – Merkis un Nemunas upju satekas, kas daudzās publikācijās pārstāv Lietuvu, paveras no saglabājušās pilskalna malas.

Viens no galvenajiem koptā pilskalna jaunumiem ir koka kāpņu demontāža uzkalna rietumu nogāzē, sākot no stāvlaukuma, un jaunu kāpņu ierīkošana ziemeļaustrumu nogāzē. Projektā ietilpa renovācijas darbi: terases gājēju celiņi, koka kāpnes, skatu laukums. Jauns gājēju tilts pār Stange strautiņu. Dienvidu nogāzē vietējo sabiedrisko pasākumu norises vietā – zaļš notekas segums, kamīns, soliņi.

Ierodoties Merķines pilskalnā, apmeklētāji pamanīs oriģinālākus atpūtas infrastruktūras risinājumus – tika uzcelts caurspīdīgs stends ar pils attēlu, kas attēloja pilskalna tēlu vēsturiskajā tā pastāvēšanas periodā. Atjauninātas citas informācijas plāksnes un bultiņas. Paņemiet aprīkoto apmeklētāju kalkulatoru!

Merķines pilskalns sastopams tikko pielāgots tūrisma sezonai. Apmeklējot to un uzkāpjot virsotnē, apmeklētāji varēs apbrīnot unikālās Dzūkijas Nacionālā parka panorāmas – upju un strautu likumus.

Avots: delfi.lt