Apvienotās Karalistes valdība ir izslēgusi no ceļojumu sarkanā saraksta visas 11 Āfrikas valstis, kurās sākotnēji tika reģistrēts jaunais COVID-19 celms, 16.decembrī raksta Travel Daily Media.

“Tagad, kad omikrons tiek izplatīts Apvienotās Karalistes kopienās, un arī visā pasaulē, ceļojumu sarkanais saraksts ir kļuvis mazāk efektīvs jaunā celma ierobežošanā,” sacīja veselības ministrs Sadžids Džavids.

Šobrīd valstī reģistrēti vairāk nekā 4700 saslimšanas gadījumu ar omikronu, slimnīcās ievietoti 10 cilvēki, viens ir miris.

Iepriekš Lielbritānijas tūrisma kompānijas mudināja valdību pēc iespējas ātrāk atvieglot ierobežojumus. Londonas Hītrovas lidostas amatpersonas pagājušajā nedēļā paziņoja, ka viņiem ir bijis ļoti augsts atcelšanas līmenis.

Lielbritānija arī turpmāk prasīs visiem ierodas ceļotājiem pirms izbraukšanas veikt PCR testu vai ātro testu, saskaņā ar transporta sekretāra Granta Šapsa teikto, pasākums tiks pārskatīts janvāra pirmajā nedēļā.

PVO un UNWTO ir vairākkārt uzsvērušas, ka ierobežojumus noteikt ir bezjēdzīgi, koronavīrusu nevar ierobežot un cietīs ekonomika. Varbūt citām valstīm vajadzētu sekot Lielbritānijas piemēram, lai atjaunotu plūsmas, tostarp tūristu. No otras puses, ir acīmredzams, ka valsts vēl nav gatava atvērt bezmaksas iebraukšanu.

Pirms izlidošanas papildus pārbaužu veikšanai jāaizpilda arī Pasažieru lokatora veidlapa. Pēc tam uz Jūsu e-pastu tiks nosūtīta vēstule ar QR kodu.

Man jāsaka, ka Apvienotā Karaliste ir atzinusi vakcinācijas programmas vairāk nekā 100 valstīm, tostarp Ukrainai un Gruzijai.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel