“Ar Covid saistītie ceļošanas noteikumi Anglijā un atteikšanās atzīt citur pasaulē izmantotās vakcīnas ir izraisījuši sašutumu un apjukumu Latīņamerikā, Āfrikā un Dienvidāzijā, kritiķiem nosodot to, ko viņi sauc par neloģisku un diskriminējošu politiku,” raksta The Guardian.

Transporta sekretārs Grants Šapps Anglijas noteikumus, kas tika pasludināti pagājušajā piektdienā, raksturoja kā “jaunu vienkāršotu starptautisko ceļojumu sistēmu.” Mērķis ir atvieglot cilvēkiem ceļošanu,” sacīja Šapps. Ar Apvienotās Karalistes valdības lēmumu atzīt tikai noteiktās valstu grupas vakcinācijas. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem ceļotāji, kuri ir pilnībā vakcinēti ar Oksfordas/ AstraZeneca, Pfizer/ BioNTech, Moderna vai Janssen vakcīnām ASV, Austrālijā, Jaunzēlandē, Dienvidkorejā vai kādā ES valstī, tiks uzskatīti par pilnībā vakcinētiem un ir atbrīvots no karantīnas, ierodoties Anglijā no “dzintara saraksta” valsts, bet cilvēki, kuri ir pilnībā vakcinēti ar tām pašām vakcīnām Āfrikā vai Latīņamerikā, kā arī citās valstīs, tostarp Indijā, tiks uzskatīti par “nepilnīgi vakcinētiem” un pēc ierašanās no “dzintara saraksta” valsts tiks ievietoti karantīnā uz 10 dienām,” ziņots rakstā.

“Eiropieši ir vīlušies par Apvienotās Karalistes atteikšanos atzīt cilvēkus, kuriem ir bijusi Covid slimība un kuri pēc tam saņēmuši vienu divu devu vakcīnas devu, kā “pilnībā vakcinētu”. Saskaņā ar Apvienotās Karalistes valdības vadlīnijām, kas pašlaik pieprasa cilvēkiem, kuri vakcinēti ar divu devu vakcīnu, piemēram, Moderna vai Pfizer, saņemt abas devas, “pat ja jūs nesen esat izārstēts no Covid-19 un jums ir dabiska imunitāte.”

“Trešdien Apvienotā Karaliste mīkstināja savus noteikumus un atļāva ceļot bez karantīnas cilvēkiem no Eiropas, kuri saņēma divu dažādu vakcīnu devas. Simtiem tūkstošu cilvēku visā kontinentā saņēma jauktas injekcijas pēc tam, kad AstraZeneca lietošana tika ierobežota tikai vecāka gadagājuma cilvēkiem retu problēmu ar trombu dēļ,” atgādina The Guardian.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: lrt.lt