Grieķija ir kļuvusi par līderi tūrisma atveseļošanā Eiropā, neskatoties uz notiekošo koronavīrusa pandēmiju un savvaļas ugunsgrēkiem, kas valsti skāra augustā, ziņoja Financial Times, atsaucoties uz globālo ceļojumu datu sniedzēju OAG.

Tādējādi, pēc OAG datiem, kopējais sēdvietu skaits regulārajos reisos uz Grieķiju augustā sasniedza pirmspandēmijas līmeni, un starptautisko lidojumu skaits pieauga par 2,3%, salīdzinot ar to pašu periodu 2019. gadā.

Tūrisma izaugsmes tendences Grieķijā galvenokārt atbalsta pieprasījums no Vācijas: augustā tika rezervēti gandrīz 800 tūkstoši sēdvietu, kas ir par 25% vairāk nekā 2019. gadā. Citi galvenie tirgi bija Šveice ar lidojumu skaita pieaugumu par 26% un Francija ar pieaugums par 31% salīdzinājumā ar 2019. gada augustu

Saskaņā ar Grieķijas Nacionālās bankas (NBG) pētījumu, ceļotāju skaits 2021. gada jūnijā no Covid-19 līmeņa atjaunojās par vienu trešdaļu, salīdzinot ar 3% 2020. gada jūnijā, un jūlijā tūristu plūsma tika atjaunota par divām trešdaļām pret 29 % tajā pašā mēnesī 2020. gadā.

Analītiķi saka, ka dati ir “iepriecinoši” un liek domāt, ka Grieķijas tūrisma nozarei kopumā 2021. gadā vajadzētu atjaunoties līdz 50% no līmeņa, kas bija pirms Covid-19.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel