Līdz 31. martam Dubaijā notiek Pasaules izstāde, kurā savus paviljonus pārstāv 192 pasaules valstis. Kā izskatās Baltijas valstu paviljoni un ko pasaulei dāvina Lietuva, Latvija un Igaunija.

Lietuva: lāzeri, dzintars un inovācijas

Lietuvas paviljons izstādē Expo 2020 atrodas tematiskajā zonā “Ilgtspējīga attīstība”. Koka ēka pārstāv Lietuvu kā valsti, kas ir atvērta radošumam un inovācijām. Autori ar savu oriģinalitāti centās radīt mūsdienīgas, attīstošas ​​un ilgtspējīgas kopienas atmosfēru.

Lietuva prezentēja arī 15 zeltītu stikla ziedu kompozīciju. Skaņdarba autors Remigius Kriukas vēlējās runāt par Lietuvas “tuksnesi” – Neringu un tās kāpām ar unikālu floru. Lietuvas dabas bagātību vidū ir dzintars.

“Mūsdienīga, inovatīva, radoša un atvērta sadarbībai – tā mēs vēlamies prezentēt savu valsti pasaulei,” sacīja Lietuvas paviljona vadītājs Romas Jankauskas.

Igaunija: digitālā valsts

Igaunijas paviljons ir daļa no mobilitātes tematiskās zonas. Paviljons ieved apmeklētājus digitālajā valstī un iepazīstina ar elektroniskajiem risinājumiem, kas kļuvuši par igauņu ikdienas sastāvdaļu. Igaunijas ekspozīcijas galvenā ideja ir tāda, ka e-valsts modelis ir piemērojams visur un ir viegli īstenojams praksē.

Interjera dizainā izmantota datu mākoņu ideja un igauņu elektroniskie risinājumi X-Road. Šie virtuālie objekti paviljonā ir attēloti kā peldošas izgaismotas daļiņas, kas savienojas, ilustrējot X-ceļa savietojamību.

“Mūsu paviljonā ir restorāns, kurā var nobaudīt igauņu ēdienus. Proti, viesiem līdzās vizuālajiem iespaidiem būs iespēja nogaršot Igauniju un tādējādi mūs labāk saprast caur to, ko igauņi dzer un ēd,” sacīja Igaunijas pārstāvniecības vadītājs Andress Kase.

Paviljons piedāvā stāstus par 42 Igaunijas uzņēmumiem un organizācijām, kurām EXPO-2020 ietvaros varētu būt iespēja atrast jaunus biznesa partnerus.

Daļa ekspozīcijas ir veltīta vides aizsardzībai: tie ir bezpilota autobusi, ceļu segumi, kas ražo saules enerģiju, “gudrās” gājēju pārejas, sensori pilsēttelpā un elektroniskās vadības sistēmas.

Latvija: Jauni biznesa partneri

Pasaules izstādes latviešu paviljons ietilpst sadaļā “Iespējas”. Latvija ir pievērsusies biznesa attiecību attīstībai un ar izstādes palīdzību cenšas pievērst uzmanību valsts uzņēmējdarbības videi.

“Latvijas paviljons ir platforma, kur mūsu uzņēmumi var satikt jaunus partnerus un kur jau ir noslēgti vairāki līgumi. Uzskatu, ka tas dos lielu ieguldījumu valsts ekonomikā,” sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vītenbergs.

Izstādes laikā notika biznesa forums “AAE-Latvija”. Pēc foruma viesus gaidīja kultūras programma – uzstājās Intars Busulis ar Abonementa orķestri, bet Latvijas pavāri piedāvāja uzkodas no Latvijā audzētiem produktiem.

Pastāvīgo ekspozīciju veido četras zāles, kas stāsta par Latviju kā jaunu valsti, kas piedāvā lielas iespējas. Otrajā stāvā Latvijas uzņēmumi prezentē savus jaunākos sasniegumus sakaru, farmācijas un medicīnas iekārtu, būvniecības, transporta un loģistikas, pārtikas preču jomās.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: lrt.lt