Baltkrievijā tiks atcelta tūristu, kas vakcinēti pret COVID-19, pašizolācija, raksta Interfax, atsaucoties uz Baltkrievijas Republikas Veselības ministrijas telegrammas kanālu.

“Nepieciešamība palikt pašizolācijā personām, kuras ierodas Baltkrievijā no valstīm, kas iekļautas to valstu sarakstā, kurās ir reģistrēti COVID-19 infekcijas gadījumi un kuriem ir sertifikāts par vakcinācijas kursu pret COVID-19, ir atcelta,” vēstījumā teikts.

Tajā pašā laikā tajā norādīts, ka vakcinācijas kurss jāpabeidz vismaz 1 mēnesi un ne ilgāk kā 12 mēnešus pirms Baltkrievijas valsts robežas šķērsošanas datuma.

Turklāt ir atcelta nepieciešamība palikt pašizolācijā personām, kas ceļo uz Baltkrieviju, lai vakcinētos pret COVID-19 infekciju. Un arī dažu kategoriju pilsoņu pašizolācijas termiņi tika samazināti līdz 7 dienām.

“Ir ieviesta prasība apstiprināt materiāla negatīvu laboratorisko testu klātbūtni, kas trīs dienu laikā pirms ierašanās Baltkrievijā veikta COVID-19 infekcijas noteikšanai ar polimerāzes ķēdes reakcijas metodi, izmantojot mobilo lietojumprogrammu “Ceļošana bez COVID-19”, departaments teica.

Veselības ministrija paskaidroja, ka visi šie jauninājumi ir ietverti Ministru padomes 14. jūlijā pieņemtajā Rezolūcijā Nr.401.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee