Александр Алимов
Latest posts by Александр Алимов (see all)

Šodien aplūkosim ļoti svarīgu tēmu. Sanatorijas un ārstēšanās Baltkrievijā ir ļoti aktuāls jautājums. Sakarā ar to, ka Baltijas valstīs cenas par sanatorijas kūrorta ārstēšanos palielinās, bet dažas procedūras pat jāgaida mēnešiem ilgi. Turklāt Baltkrievijā ir vairāk sanatoriju nekā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā kopā.

Marina Tugaļeva, tūrisma un ceļojumu eksperte, dalās savā pieredzē un zināšanās par šo jautājumu. Marina ir tūrisma firmas “Mari” dibinātājs un īpašnieks. Marina pārzina sanatorijas kūrorta ārstēšanos ļoti labi. Viņa pati ir bijusi vairākās Baltkrievijas sanatorijās un ārstnieciskajos centros. Arī tajos, par ko būs runa turpmāk. Kāpēc brauc ārstēties uz Baltkrieviju? Cik tas maksā un kas jāzina par to? Šodien kopā ar Marinu centīsimies sniegt atbildi uz šiem jautājumiem.

Ko ārstē Baltkrievijas sanatorijās?

Pirmā problēma – balsta un kustību aparāts – locītavas, ceļgali un kājas. Bieža problēma ir arī plaušu saslimšanas un pēckovīda sindroms. Nervu un gremošanas sistēmas ārstēšana un atjaunošana, redzes uzlabošana, stomatoloģija, ginekoloģija, kardioloģija. Tā ir tikai aktuālo problēmu daļa.

Baltkrievijas sanatorijās jūs varēsit saņemt pilnu ārstniecības pakalpojumu kompleksu. No diagnostikas līdz profesionālajai ārstēšanai. Ārsta apmeklējums, analīzes nodošana, ārstniecības procedūras un konsultācijas, kā arī psihoterapija ir iekļauta praktiski visu valsts sanatoriju ceļazīmēs. Tāpat sanatorijas var sniegt palīdzību dokumentu un lūgumu noformēšanā.

Uz Baltkrieviju nav vajadzīga vīza līdz gada beigām.

Te viss ir skaidrs, vīza nav vajadzīga līdz gada beigām, nav papildu izdevumu un laika dokumentu noformēšanai.

Baltkrievijas sanatorijas – attīstīta medicīniskā infrastruktūra.

Baltkrievijā ir ļoti attīstīts medicīnas tūrisms. Tas ir viens no svarīgākajiem valsts ekonomikas klasteriem. Baltkrievijā, jūsu zināšanai, ir ap 300 sanatoriju, ārstniecības iestāžu un rehabilitācijas centru. Liela nauda tiek ieguldīta infrastruktūrā, iekārtās, sanatorijās un medicīnas bāzē.

Piemēram, sanatorija “Sputnik”, kur nesen tika atklāts jauns korpuss, piedāvā stomatoloģijas pakalpojumus. Sāka darboties nodaļa ar jaunāku stomatoloģijas aprīkojumu. Pacienti nejūt ne sāpes, ne skaņas. Latvijā, piemēram, tāda aprīkojuma vienkārši nav. Klienti, kuri ir atgriezušies, ir ļoti apmierināti ar pakalpojumu kvalitāti, cenām un ārstu attieksmi.

Baltkrievijas sanatorijas – ļoti patīkamas cenas.

Kaut gan šobrīd Baltkrievijā arī cenas tika paaugstinātas, taču nedaudz zemākas kā Latvijas sanatorijās. Piemēram, Jaunķemeros vai Lietuvas un Igaunijas ārstniecības kūrortos. Ķermeņa stundas masāža maksā 10 eiro. Par 3 kosmetoloģijas procedūrām sanatorijā “Ļotci” februārī Marina samaksāja 15 eiro. Šajos pakalpojumos tika iekļauta maska, masāža un pīlings.

Baltijas valstīs tādu cenu vienkārši nav. Vasarā karstajā sezonā Baltkrievijas sanatorijās cenas ir augstākas. Vasaras laikā vidējā cena ir ap 450-500 eiro par cilvēku par 12 dienām.  Oktobrī – decembrī cenas ir krietni zemākas. Bet janvārī – februārī ir ļoti daudz speciālu piedāvājumu un atlaižu. Ziemas rudens sezona ir labākais periods uzlabot veselību budžeta pacientiem Baltijas sanatorijās.

Baltkrievijas sanatorijās ir pieredzējuši un atsaucīgi medicīnas darbinieki un jauns aprīkojums.

Baltkrievijā ir laba ārstniecības bāze plus zinoši ārsti. Ir ļoti daudz procedūru, ko var saņemt uzreiz, negaidot pusgadu, piemēram, kā pie mums. Baltkrievijas sanatorijās var veikt pilnu organisma diagnostiku, nodot analīzes un pieteikties pie jums vajadzīga speciālista, nekur neizbraucot.

Tāpat jāuzsver personāla godbijīgā attieksme pret ārvalstu klientiem. Viņi ir ļoti uzmanīgi, lojāli, klienti apmeklē ārstu 3-4 reizes dienā. Ārsti izraksta daudz bezmaksas procedūru, tas ir patīkami vai ne. Tieši tas arī patīk Baltijas valstu iedzīvotājiem.

Populāras Baltkrievijas sanatorijas. Pieredzējušā eksperta ieteikumi.

Atkārtosim, ka Baltkrievijā ir ap 300 sanatoriju. Šodien pastāstīsim par dažām no tām. Visas šīs sanatorijas Baltkrievijā Marina Tugaļeva ir personīgi pārbaudījusi. Bet dažās bija vairākās reizēs pēdējo gadu laikā. Sanatoriju “zvaigžņu reitings” – Marinas subjektīvais vērtējums.

Lepeļas militārā sanatorija 3* Vitebskas apgabalā.

Sanatorija atrodas starp diviem tīrākajiem un dziļākajiem ezeriem – Bobrica un Ščibota.

Sanatorija ir ļoti populāra vecāka gadagājuma cilvēku (60+) vidū. Sanatorijā ir atsevišķi korpusi. Medicīnas personāls ir ļoti uzmanīgs un laipns, ir daudz bezmaksas procedūru. Ļoti labas ārstniecības programmas, līdz 6 procedūrām dienā pēc ārsta norīkojuma.

Lepeļas Militārās sanatorijas medicīnas profils: asinsrites sistēma, balsta un kustību aparāts, gremošanas orgāni, ne tuberkulozes rakstura elpošanas orgāni, nervu sistēma, vielmaiņa, ginekoloģijas slimības.

Sanatorija “Radona” Grodņas apgabalā 3*

Šī sanatorija ir pazīstams Baltkrievijas zīmols. Nesen remontēta, uzbūvēts jauns korpuss. Ja jūs jautātu baltkrieviem, kurp viņi dotos ārstēties, lielāka daļa atbildētu, ka uz “Radona”.

Sanatorija atrodas unikālā vietā, uz dzīvajiem radona avotiem. Tāpat šeit atrodas Dikoje ezera dabīgie ārstnieciskie sapropeļa dubļi. No šejienes tos iepērk visas Baltkrievijas sanatorijas.

Šeit īsti, dabīgi, ārstnieciski dubļi tek pa caurulēm tieši vannā. Izcilas ārstniecības programmas ar lieliskiem rezultātiem un balsta un kustību aparāta traucējumu klientu atsauksmēm. Sanatorijā ir peldbaseins, vertikāla un horizontāla mugurkaula vilkšana.

Tiesa, ir viens trūkums, sanatorija atrodas mežā un tuvumā nav nekādas infrastruktūras. Taču intravertiem ir liels pluss. Blakus atrodas sanatorija “Alfa Radona 4*”, tajā ir savādākas istabas, ēdināšana un serviss.

Sanatorijas “Radona” medicīnas profils: muskuļu un skeleta sistēmas slimību, nervu sistēmas, sieviešu un vīriešu dzimumorgānu slimību ārstēšana.

Sanatorija “Naroč 3*” Naročas novadā

Sanatorija atrodas netālu no Latvijas robežas Naročas rezervāta.

Slavena ar savu minerālūdeni, Naroča ezeru. Sanatorija ir trīsstāvu ēka, kas atrodas tieši ezera krastā Naroča kūrorta centrā. Šeit ir attīstīta infrastruktūra, taču nav lifta.

Sanatorijas “Naroč 3*” medicīnas profils: asinsrites sistēmas, balsta un kustību aparāta slimības, gremošanas, elpošanas orgāni, nervu sistēma,  muskuļu un skeleta sistēmas slimības.

Sanatorija “Sputnik” Naroča novadā 4*

Sanatorija atrodas gleznainā Baltkrievijas vietā – Naroča kūrorta teritorijā.

“Sputnik” ir ideāli piemērots atpūtai kopā ar bērniem, ir bērnu istaba. Sanatorijā ir SPA centrs un sāls istaba, kas ir ļoti veselīgi bērniem. Šeit ir ģimenes, divistabu numuri. Stomatoloģijas klīnika ir sanatorijas knifiņš – ārstēšana un protezēšana.

Sanatorijas “Sputnik” medicīnas profils: asinsrites sistēmas, balsta un kustību aparāta slimības, gremošanas orgāni, elpošanas orgāni, nervu sistēma, muskuļu un skeleta sistēmas un saistaudu slimības.

Sanatorija “Priozernij” Naroča novadā 4*

Sanatorija arī atrodas Naroča kūrorta teritorijā.

Lieliska ir ģimenes atpūtai. Šeit arī ir bērnu istaba. Atšķiras ar vienu no labākajiem SPA centriem, ir peldbaseins ar minerālūdeni. Ir ļoti daudz sporta aktivitāšu – dambretes, šahs, biljards, divriteņi, nūjošana.

Sanatorijas “Priozernij” medicīnas profils: asinsrites sistēmas, balsta un kustību aparāta, gremošanas, elpošanas orgānu, uroģenitālās sistēmas,  muskuļu un skeleta sistēmas un saistaudu slimības.

Sanatorija “Kriņica” pie Minskas

Sanatorija atrodas Minskas apgabalā, Ždanoviči kūrorts.

Sanatorija atrodas ūdenskrātuves krastā, 12 km attālumā no Minskas. Var apvienot ārstēšanos un atpūtu ar Baltkrievijas galvaspilsētas apskatīšanu. Iekāp mikroautobusā un pēc 15 minūtēm tu jau esi Baltkrievijas galvaspilsētas centrā!

Sanatorijas “Kriņica” medicīnas profils: elpošanas orgāni, ārstēšana sievietēm, asinsrites sistēmas, balsta un kustību aparāta ārstēšana.

SPA tūres uz Baltkrieviju

Trīs dienu SPA tūres ir lieliska iespēja atpūsties un uzlabot veselību. Šādās tūrēs parasti ietilpst ārstniecības procedūras. Plus ekskursijas programmas. Tas jauns produkts, kas ir kļuvis populārs. Iesakām to rudenī. kāpēc jāgriežas tieši uz tūrisma kompāniju “Mari”? Viņi sniegs jums atbildes uz Jūsu jautājumiem par transportu, piedāvās labus cenu variantus un konsultēs, uz kuru sanatoriju tieši jums vislabāk doties.

Jebkurus jautājumus par cenām, programmām, sanatorijām Baltkrievijā jūs varat uzdot firmas “Mari” speciālistiem pa tālruni (+371) 292 471 10 vai +37165429773 vai e-mail: info@mari.lv

Sociālajos tīklos mani var atrast facebook un Instagram. Sekojiet līdzi TravelBlog jaunumiem un lasiet par ceļojumiem Baltijas valstīs un visā pasaulē, jūs gaida daudz interesanta! Lasiet, sekojiet, komentējiet un dalieties savā pieredzē!

Tāpat var sazināties ar mani, ja jūs interesē sadarbības jautājumu šajā portālā. Piedāvājam kompleksa mārketinga apkalpošanu un konsultācijas jūsu ceļojuma biznesam portālā, emuāros, presē, sociālajos tīklos un citos plašsaziņas līdzekļos. Latvijā, Lietuvā un ne tikai. Veidojam jebkuras sarežģītības fotogrāfijas, audio, videokontentu. Ja vēlaties parunāt par šo tēmu, tad jums uz šejieni: alexander@travelblog.lv