Irina Mazurika
Мой Facebook

Ja jūs esat bijuši Barselonā, redzot šo baznīcu, noteikti atcerēsieties slaveno arhitektu Gaudi. Priekš manis šī vieta kļuva par īstu atklājumu! Mēs vienkārši braucām pa Čiekurkalnu, kad pēkšņi pie ceļa aiz žoga ieraudzījām šo neparasto ēku. Apstājāmies. Pamanīju uzrakstu: “Misiones evaņģēliski-luteriskā baznīca”.

Vārti bija ciet, bet manai ziņkārībai tas nav šķērslis. Internetā ir samērā maz informācijas par šo baznīcu. Feisbukā atradu kontaktus, piezvanīju un sarunāju tikšanos. Mūs satika baznīcas administratore Zane.

Izrādījās, tas tomēr nav Gaudi. Šos darbus ir radījis latvietis Oļģerts Miķelsons, kas pēc izglītības ir inženieris, bet pēc dvēseles aicinājuma – mākslinieks. Viņš lika mozaīkas un akmentiņus 30 gadu garumā.

Pamatā visi darbi ir radīti 80.-90.gados Atmodas laikā. Tajā brīdī visapkārt virmoja īpašais patriotiskais gars, kas spilgti atspoguļojās O.Miķelsona darbos. Katrai mozaīkas gleznai ir sava dziļa jēga. Daudz Latvijas dabas motīvu, motīvu par cilvēka dzīvi un ceļu pie dieva, pasaules cilvēku vienotību, bieži var novērot arī Latvijas karogu.

Oļģerts Miķelsons joko, ka neiedvesmojās no Gaudi, bet ka viņš pats arī ir Gaudi, jo dzimis nākamajā gadā pēc pasaulslavenā arhitekta nāves. Interesanti, ka viņam pašam nav nedz mākslinieciskās, nedz muzikālās izglītības. Pie tam, viņš ir radījis ap 70 muzikālo kompozīciju un pat dziedāja korī. Te var apskatīties interviju ar viņu angļu un latviešu valodā.

2019.gada 10.janvārī Oļģertam Miķelsonam palika 92 gadi. Pēdējā laikā veselības problēmu dēļ viņš dzīvo pansionātā. Šeit var izlasīt viņa biogrāfiju angļu valodā.

Administratore Zane pastāstīja, ka daudzi garāmgājēji pat nevar iedomāties, kas šeit atrodas. Viņi domā, ka tā ir vai nu mākslas skola, vai muzejs. Baznīca tika celta 1928.gadā kā lūgšanu nams. Tur atradās dzīvokļi nespējiniekiem un draudzes locekļiem. Mums paveicās un izdevās apskatīt arī baznīcas interjeru.

Baznīca ir ļoti kompakta un mājīga: mīkstie krēsli baznīcas apmeklētājiem, neliels orgāns, mozaīka un ziedu ornamenti istabās un pagrabā. Ļoti skaisti un neparasti!

Protams, ziemā nevar redzēt visus rotājumus, bet vasarā zvana torni klāj savvaļas vīnogas, var manīt mozaīkas ceļiņus. Ziemā lieku reizi sniegu netīra, lai nebojātu trauslos stikla gabaliņus. Misiones baznīcā vienmēr ir priecīgi uzņemt apmeklētājus, pēc iepriekšējas borunas var arī novadīt ekskursiju, aktīvi piedalās pasākumā “Baznīcu nakts”.

Adrese Čiekurkalna 1.līnija 78. Misiones baznīcas kontaktus var atrast Feisbukā. Ja vārti ir vaļā, var brīvi nākt iekšā un staigāt pa teritoriju.

Vai vēlaties redzēt vēl ko interesantu? Apskatieties manus blogus par ceļojumiem Instagramā un Feisbukā. Publicēju tur foto atskaites par skaistajām un neparastajām Latvijas vietām. Uz tikšanos!