Vasarā atpūta Igaunijā var būt lieliska un pilnīgi bezmaksas pie dabas krūts. Daudz ezeru un mazu upīšu, kas ir pilni ar zivīm, smilšainas pludmales un priežu sili gar Baltijas jūras krastu, kas apskalo Igauniju no ziemeļiem un rietumiem. Labi izstrādāta valsts organizācija RMK, kas nodarbojas ar mežu un visas Igaunijas dabas aizsardzību. Šī struktūra palīdz veidot, attīstīt un uzturēt vietējo dabas tūrismu. Pateicoties šai organizācijai, Igaunijā tika ierīkotas vairākas gājiena takas, piknika vietas un laukumi telšu uzstādīšanai. Pārsvarā tas viss atpūtniekiem ir bezmaksas!

Iesaku pāris bezmaksas atpūtas vietu pie dabas krūts, kuras man vairāk patika. Tā kā es dzīvoju Pērnavā, tad arī iesaku tuvākas vietas.

1. “Krapi telkimisala”

Vieta piknikam un telšu uzstādīšanai Krapi Rīgas jūras līča piekrastē.

слякоть

Skaista vieta senu piekrastes priežu vidū. Gaiša mežaparka zona telšu uzstādīšanai gar visu krastu, aptuveni 1,5 km garumā. Uz turieni viegli nokļūt ar automašīnu vai vietējo autobusu. Autostāvvietā var novietot līdz 30 auto vai 5 lieliem autobusiem. Ir iespēja atstāt automašīnu blakus telts vietai.

слякоть

Aprīkojums: 48 vietas ugunskuram, soliņi, sausas tualetes, ūdens krāns ar dzeramo ūdeni, atkritumu tvertnes, informācijas stendi, daudz vietu teltīm.

слякоть

Un, protams, pats vērtīgākais – tā ir smilšaina pludmale pāris soļu attālumā. Mežā var ogot un sēņot.

слякоть

Blakus ir gājiena takas RMK Kopra – Ikla posms (74 km). Uzkost var veikalā ceptuvē Kabli Pagar, kas atrodas 10 minūšu braucienā no piknika vietas.

! Tā kā atpūtas zona ir daudziem cilvēkiem, tad malkas te nav. Iepriekš jāparūpējas par to – jāpaņem līdzi vai jānopērk tuvākajā veikalā. Tepat cirst kokus ir stingri aizliegts.

слякоть

Kā nokļūt: ar mašīnu pa vecu šoseju Pērnava – Rīga (Vana Pärnu – Riia), 56 km no Pērnavas un pusotras stundas no Rīgas robežas, blakus ciemam Kabli, vai ar vietējo autobusu līdz pieturai Krapi. Koordinātes: 57.938917 24.390882

2. “Rae järve trlkimisala”

Vieta teltīm un ugunskuram pie Rae ezera. Tā ir klusa vietiņa, klusāka par iepriekš aprakstīto, bet tikt uz turieni sarežģītāk, tomēr tas tā ir vērts.

Рей Ярве

Ļoti gleznaina un klusa vieta Rae ezera krastā.

Рей Ярв

Apkārt mežs, tas ir bagāts ar dabas veltēm tādām kā sēnes un ogas (zemenes, mellenes, brūklenes).Рай-Ярв кемпинг

Mellenājs priežu silā. Šeit drīkst zvejot, uzcept svaigas zivis uz ugunskura.

Рай-Ярв кемпинг

Aprīkojums: bērnu rotaļu laukums, dažas vietas teltīm, malka, sausās tualetes, vieta grilam un galdi ar soliņiem zem nojumes, ūdens krāns ar dzeramo ūdeni, pietiks vietas 15 mašīnām.

Рай-Ярв кемпинг

Рай-Ярв кемпинг

Рай-Ярв кемпинг

Ezerā var ne tikai zvejot, bet arī peldēties.

Рай-Ярв кемпинг

Gar ezeru ir tūrisma taka, uz kuras ir neliels skatu tornis un citas vietas piknikam un atpūtai, bet mazākas.

Рай-Ярв кемпинг

Kā nokļūt: doties no šosejas Ikla – Pērnava – Tallina vai Valga – Uulu pa ceļu Häädemeeste-Tõitoja (330. numurs) līdz ceļazīmei “Rae ezers”. Tālāk sekot rādītājiem pa grunts ceļu apmēram 2,6 km. No Pērnavas braucot ar mašīnu, pavadīsit ceļā ap pusstundu. Koordinātes: 58.121375  24.769256

Citas tūrisma vietas teltīm un ugunskuram meklē RMK kartē.

Ko apskatīt un uz kurieni aizbraukt pa ceļu Rīga – Ikla – Pērnava lasiet šeit. Lai jauka jums atpūta Igaunijā!

P.S.  Pievienojieties manu draugu pulkam Facebook, lai redzētu vairāk fotogrāfiju par ceļojumiem un notikumiem manos albumos. Tagad es esmu Instagramā. Lasiet manas citas publikācijas šeit. Sekojiet TravelBlog jaunumiem, kur atradīsit daudz interesanta par ceļojumiem Baltijas valstīs un visā pasaulē!