Irina Mazurika
Мой Facebook

Biržu pils ir bastiona tipa pils, kuru uzcēla kunigaitis  Kristups Radvila. Tā savulaik bija spēcīgāka un modernāka šāda tipa ēka visā Lietuvā. Radvilu dzimta pārvaldīja pili vairāku paaudžu garumā.

Interesanti, ka Širvenas ezers tika speciāli izrakts pils drošības labā. Mūsdienās visapkārt ir ierīkoti veloceliņi un tas padara pils teritoriju par ļoti patīkamu pastaigas vietu! Širvenas ezeram var pāriet pāri pa garāko gājēju tiltu Lietuvā.

Kara laikā Zviedrijas armija pamatīgi nopostīja pili. Ekspozīcijā ir atrodamas kartes un attēli kā senlaikos izskatījās pilsēta. Muzejā vienu no sagrautajām kolonnām atstāja oriģinālajā izskatā kā atgādinājumu par bijušiem notikumiem. Vairāk ar Biržu pils vēsturi jūs varat iepazīties šeit.

Biržu novada muzeja „Sėla” ekspozīcija

Biržu pilī šobrīd atrodas Biržu novada muzejs „Sėla”. Ekspozīcijas ir izvietotas divās ēkās. Galvenajā ēkā atrodas vēsturiskā ekspozīcija, suvenīru veikaliņš  un restorāns. Blakus ēkā izstādi modernizē un tur parādījušies vairāki interaktīvie eksponāti. Piemēram, tur var nofotografēties ar ķiveri un zobeni, apskatīties multfilmu par Biržu pils vēsturi un šaut pretī Zviedrijas armijai datorspēlē.

Muzejā ir iespējams iepriekš rezervēt dažādas izglītojoši-izklaidējošās programmas. Piemēram, vienā no tām būs iespēja senajā pagrabā baudīt vietējo alu ar sieru un maizi un tautas ansambļa priekšnesumu. Ar citu programmu saturu var iepazīties šeit.

Kur atrodas Biržu pils?

Biržu pils atrodas pašā Biržu centrā. Ceļš ar auto aizņems apmēram 1 stundu un 30 minūtes (95 km) no Rīgas un apmēram 2 stundas 30 minūtes (215 km) no Viļņas. Adrese: Radvilos g. 3, Birži. Waze navigācijā: Biržu pilis. Blakus pilij ir bezmaksas autostāvvieta.

Biržu pils darba laiks un cenas

Biržu pils ekspozīcijas ir atvērtas apskatei ziemas sezonā (no oktobra līdz aprīlim) no trešdienas līdz sestdienai plkst.9:00 līdz 17:30, otrdien un svētdien plkst. 9:00 līdz 16:30, pirmdien brīvs. Vasaras sezonā darba laiks attiecīgi stundu garāks.

Muzejā notiek arī pasākumi un viesizstādes. Sīkāka informācija Biržu pils mājaslapā un Facebook. Ko vēl redzēt Biržos, lasiet mūsu rakstā vai Biržu tūrisma informācijas centra mājaslapā.

Vai jums jau ir plāni, kur doties rudens pastaigā? Vairāk ideju atradīsiet manos blogos Instagramā un Feisbukā. Publicēju tur foto atskaites par skaistajām un neparastajām Baltijas vietām un izklaides iespējām. Uz tikšanos!

Parakstieties uz TravelBlog jaunumiem un lasiet par ceļošanu Baltijas valstīs un visā pasaulē, šeit jūs atradīsiet daudz ko interesantu! Lasiet, komentējiet un dalieties ar saviem iespaidiem!