No 18. marta Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā izstaigājama un apskatāma Pavasara pastaigu taka, kurā apmeklētājus gaidīs pavasarim modušies kurmīši, vardes, skudras, Lieldienu zaķi un pavasarīgi noskaņoti kaķi, dažādi putni un milzu ligzdas. Muzeja teritorijā būs izvietotas 12 dažādas šūpoles. 19. martā no plkst. 12.00 Pavasara pastaigu takā notiks Lielās dienas ieskandināšana un iešūpošana, vēsta muzeja pārstāvji.

Pavasarī daba mostas, Latvijā atgriežas gājputni, aktivizējas dzīvnieki un kukainīši. Muzeja Pavasara pastaigu taka šoreiz aizvedīs pie skudrām, kurmjiem, vardēm, zaķiem, kaķiem, un dažādiem putniem. Pavasaris ir arī mājas un sētas tīrīšanas un sakopšanas laiks, tādēļ daudzi takas objekti būs veidoti no vēdināšanai ārā izliktiem grīdas celiņiem un citiem sadzīves priekšmetiem.

Pastaigu takas objekti vairāk izvietoti muzeja Kurzemes zvejnieku ciemā, kas atrodas Juglas ezera krastā. Pie Nameļa no zemes būs izlīduši kurmji, uz “Lurķu” žoga sasēduši gaiļi un vistas, “Mauru” sētā būs pulcējušies Lieldienu zaķi, bet pie tīklu būdām izvietojies varžu koris. Mazliet tālāk “Cēlājos” varēs sastapt darba skudras un dažnedažādus putnus košo Vidzemes segu krāsās. Savukārt pie Zvirgzdenes klēts sastapsiet pavasarīgi noskaņotus kaķus. Vēlākā pavasarī objektus dabīgi ieskaus un papildinās muzejā plaukstošie augi un ziedi.

Pavasarī muzejā svinam gan Lielo dienu, gan Lieldienas. Lielo dienu šogad Brīvdabas muzejā ieskandinās 19. martā. Muzejā viesosies suitu dūdinieces Inta un Anta Puķītes, jauniešu folkloras kopa “Banga” un “Rīgas Danču klubs”. Būs iespēja ripināt olas un izšūpoties kaut visās 12 muzeja teritorijā speciāli Lielajai dienai un Lieldienām izvietotajās šūpolēs.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: delfi.lv