Vēl nāksies saskaņot ieceļošanas mehānismu ar Eiropas Savienību. No 2021. gada 1. maija Bulgārija ir pasludinājusi par vēlmi sākt vasaras tūrisma sezonu, paziņoja valsts Tūrisma ministrijas preses dienests. Iestādē arī paskaidroja, ka ieceļotājiem tiks piemērotas noteiktās prasības un ierobežojumi.

“Ar Bulgārijas Veselības departamentu un Ārlietu ministriju tika saskaņots lēmums par tūrisma sezonas atklāšanu no 1. maija. Pirmdien, 15. martā tiks apstiprināti pasākumi, kas skars izmitināšanas objektus, restorānus un kafejnīcas, kā arī tūristu izklaides vietas,” paziņoja Bulgārijas tūrisma ministrs Marjana Nikolova.

Iestādes vadītāja arī atzīmēja, ka Bulgārija atklās tūrisma sezonu agrāk nekā parasti, lai izmēģinātu visus Veselības departamenta noteiktos mehānismus un procedūras, un tādējādi izvairīties no pārslodzēm, kad tūristu plūsma sasniegs augstu līmeni.

Tūristu ieceļošanas Bulgārijā prasības jau ir izstrādātas un saskaņotas. Pēc Bulgārijas veselības ministra Kostadina Angelova vārdiem, tūristiem, kas vēlas ceļot uz valsti, būs paredzēts “zaļais koridors”, tā variants vēl būs jāapstiprina Eiropas komisijai.

Viņš arī piebilda, ka Bulgārija pastāvīgi atbalsta “zaļo caurlaižu” ieviešanu Eiropā, to projekts jābūt iesniegts 17. martā. Pēc Angelova domām, ar šo dokumentu būs vienlīdzīgi nosacījumi Bulgārijas apmeklēšanai tiem, kas jau slimoja ar koronavīrusu, vakcinētajiem, kā arī negatīvā PCR testa īpašniekiem.

Avots: profi.travel