Decembrī pakāpeniski beigsies vairāk nekā 550 000 Covid-19 vakcinācijas sertifikātu. Tāpēc ikvienam, kurš plāno ceļot, būs jāizveido jauns sertifikāts. Sertifikāti paliks derīgi valsts teritorijā, tos varēs izmantot arī turpmāk.

Igaunijā izveidoto ES COVID vakcinācijas sertifikātu tehniskais derīguma termiņš līdz 2021.gada 21.oktobrim beigsies sešus mēnešus pēc to izveidošanas. Tas nozīmē, ka ceļošanai ir jāizveido jauns vakcinācijas sertifikāts portālā digilugu.ee, bet valsts iekšienē sertifikātu joprojām ir iespējams izmantot, ja tas tiek pārbaudīts ar lietotnes starpniecību kontroll.digilugu.ee lapā.

“Lai gan tehniski nav grūti izveidot digitālo COVID sertifikātu, digitālās prasmes un iespēja atjaunināt sertifikātu cilvēkiem joprojām ir atšķirīgas. Trešā koronavīrusa viļņa vidū situācijā, kad ir spēkā diezgan stingri ierobežojumi, uzskatījām par neracionālu pieprasīt visu iedzīvotāju, tajā skaitā arī gados vecāku cilvēku, sertifikātu aktualizāciju, tāpēc tika nolemts izdarīt izņēmumu un atzīt visus vakcinācijas apliecības kā derīgas līdz derīguma termiņa beigām.to faktiskā derīguma termiņš, līdz ir gada laikā no vakcinācijas kursa pabeigšanas dienas, skaidroja Elektronisko pakalpojumu un inovāciju attīstības prorektors Kalle Killars. “Pagarinot sertifikāta derīguma termiņu, cilvēkiem būs vairāk laika jauna sertifikāta izveidei – piemēram, pēc revakcinācijas devas saņemšanas, pēc kuras tik un tā būtu jāizveido jauns sertifikāts.”

Lai apliecības valsts pārbaudes laikā pieteikumā būtu redzama zaļa atzīme par sertifikāta derīgumu, Veselības un labklājības informācijas sistēmu centrs (TEHIK) attiecīgi atjauninās pieteikumu. Informācija par to, vai sertifikāts ir jāatjaunina, būs redzams gan aplikācijā kontroll.digilugu.ee, gan pacientu portālā digilugu.ee. Pārbaudes laikā visi Igaunijā izsniegtie sertifikāti tiks uzskatīti par derīgiem 365 dienu laikā no vakcinācijas kursa pabeigšanas datuma.

“Valsts nevar izdarīt šādu izņēmumu visiem citu valstu veidotajiem pieteikumiem, proti, ārvalstīs sešus mēnešus pēc to izveidošanas sertifikāti joprojām netiks uzskatīti par derīgiem. Iesakām ikvienam, kurš plāno doties ceļojumā uz ārzemēm, pirms došanās ceļojumā izveidot sev jaunu vakcinācijas sertifikātu vietnē digilugu.ee, lai izvairītos no sarežģījumiem, šķērsojot robežu vai atrodoties ārzemēs,” stāsta Veselības nodaļas TEHIK vadītājs Tõnis Jaagus.

Arī daži uzņēmēji Igaunijā izmanto ārvalstu pieteikumus sertifikātu pārbaudei. Tas nozīmē, ka šajā gadījumā pirms pusgada izdotie sertifikāti tiks rādīti kā “nederīgi”. “Iesakām visiem Igaunijā strādājošiem uzņēmumiem izmantot Igaunijas izstrādāto aplikāciju – kontroll.digilugu.ee, jo katrai valstij ir sava vakcinācijas sertifikātu derīguma specifika, un Igaunijā tieši valsts izstrādātā aplikācija parāda pareizi rezultāti,” sacīja Jaagus.

No 2021. gada 21. oktobra visiem Igaunijā izdotajiem ES COVID vakcinācijas sertifikātiem ir garāks tehniskais derīguma termiņš.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee