Pasaulē joprojām ir spēkā daudz ierobežojumu vietējiem iedzīvotājiem un ceļotājiem koronavvīrusa dēļ. Bet ar vakcīnu parādīšanos cilvēki ir ieguvuši kādu pārliecību, līdz ar to lēnītēm pieaug interese par ceļojumiem.

Ceļojumu apdrošināšanas nodaļas Salva vadītājs Eps Ulfsaks dod dažus padomus, kas būtu jāņem vērā ceļotājiem šobrīd.

  1. Izpētiet oficiālu informāciju! Ielūkojieties Ārlietu ministrijas mājaslapā un ceļojuma valsts attiecīgās iestādes mājaslapā! Uzziniet, kas notiek valstīs, kuras jūs šķērsosit ceļojuma laikā! Kādi ir ceļojuma ierobežojumi? Vai ir nepieciešami koronavīrusa testa rezultāti? Kādi dokumenti ir jāaizpilda, iebraucot valstī? Kādi tūrisma apskates objekti varētu būt slēgti koronavīrusa ierobežojumu dēļ?
  2. Izvēlieties mājokli bez priekšapmaksas, jo pandēmijas laikā situācija ātri mainās! Ja tomēr būs vajadzīga priekšapmaksa, rūpīgi izpētiet naudas līdzekļu atdošanas noteikumus, ja brauciens tiktu atcelts koronavīrusa dēļ!
  3. Noformējiet apdrošināšanu uzreiz pēc biļešu iegādes! Ja veselības apdrošināšanu var nopirkt lidostā, tad brauciena pārtraukšanas apdrošināšana ir jānoformē uzreiz pēc ceļojuma pakas vai aviobiļešu iegādes, jo brauciena atcelšanas aizsardzība stāsies spēkā pēc 4 dienām pēc līguma noslēgšanas. Šai gadījumā tiek segts viss periods līdz ceļojuma sākumam. Tas nenozīmē, ka līgums būs dārgāk, otrādi, nodrošina efektīvāku aizsardzību.
  4. Izvēlieties apdrošināšanu, kas sedz izdevumus sakarā ar Covid-19 saslimšanu!
  5. Plānojot ceļojumu, konsultējieties ar tūroperatoru vai apdrošināšanas kompāniju! Šobrīd, kad ir tik daudz ierobezojumu, brauciena organizēšana un visas informācijas vākšana var būt ļoti ietilpīga.
  6. Ieceļojot ievērojiet higiēnas prasības un vietējos ierobežojumus! Tas ir svarīgi drošības nolūkos un gan personīgas, gan apkārtējo veselības saglabāšanā. Dažās valstīs noteikumu pārkāpšana ir sodāma.

Salva Kindlustus ir viena no tām apdrošināšanas kompānijām, kurā sedz ceļojumu apdrošināšanas riskus sakarā ar Covid-19.

Avots: turist.delfi.ee