Lielākajai daļai aviopasažieru nav šaubu par lidojumu drošību un atbalstu masku nēsāšanai tuvākajā laikā, liecina IATA aptauja, raksta Travel Daily Media. Tajā pašā laikā respondenti parasti nav apmierināti ar neskaidrībām ar protokoliem un ceļošanas noteikumiem, kā arī ar papildu izmaksām par testiem.

Starptautiskās gaisa transporta asociācijas pētījumā ir piedalījušies 4700 ceļotāji 11 tirgos visā pasaulē. Tas parādīja, ka 85% aptaujāto uzskata, ka lidmašīnas ir rūpīgi dezinficētas, 65% piekrīt, ka gaiss salonā ir tikpat tīrs kā operāciju zālē.

Starp tiem, kuriem paveicies ceļot 2020. gadā, 86% teica, ka, pateicoties Covid-19 aizsardzības pasākumiem, jūtas droši lidmašīnās. 89% pasažieru ir pārliecināti, ka visi noteikumi tiek ievēroti pareizi.

IATA aptauja arī atklāja, ka ceļotāji atbalsta masku nēsāšanu lidmašīnā (83%) un stingru to lietošanas noteikumu ievērošanu (86%), un lielākā daļa uzskata, ka laika gaitā tās ir jāatceļ. “Ceļotāji atzīst un novērtē drošības pasākumus, kas veikti, lai samazinātu Covid-19 pārnešanas risku gaisa ceļojumu laikā. Un viņi atbalsta šo pasākumu turpināšanu, ja nepieciešams, bet tajā pašā laikā nevēlas, lai šie pasākumi kļūtu par pastāvīgiem,” skaidroja IATA izpilddirektors Villijs Volšs.

Tie, kas piedalījās aptaujā, arī norādīja, ka ir apjukuši visos ceļotājiem ieviestajos noteikumos un dokumentos: 70% domāja, ka tos ir grūti saprast, 67% uzskata, ka testēšanas organizēšana ir apgrūtinošs bizness, 89% piekrita, ka valdībām vajadzētu standartizēt vakcinācijas/ testa sertifikātus.

“Šīm atbildēm vajadzētu būt iestāžu modināšanai – ceļojuma atsākšanai ir nepieciešama rūpīgāka sagatavošanās. Gandrīz divas trešdaļas respondentu plāno ceļot dažu mēnešu laikā pēc pandēmijas ierobežošanas (un robežu atvēršanas). Un līdz sešiem mēnešiem gandrīz 85% sagaida ceļojumu atsākšanu. Lai izvairītos no milzīgām lidostām un robežkontroles, valdībām jāvienojas par papīra procesu aizstāšanu ar digitāliem risinājumiem tādiem kā IATA Travel Pass vakcīnu un testu dokumentācijai,” sacīja Volšs.

Gandrīz deviņiem no desmit respondentiem patīk ideja saglabāt ceļojumu veselības apliecības mobilajā lietotnē, un 87% uztur drošu digitālo sistēmu. Tomēr 75% apgalvo, ka izmantos lietotni tikai tad, ja pilnībā kontrolēs vakcinācijas/ testu datus.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel