Tiem, kas gatavojas atvaļinājumā doties uz Lietuvas kūrortiem, drīz būs plašāk jāatver maki. Tuvojoties vasaras sākumam, palielināsies prāmju Smiltynės perkėlos biļešu cenas un palielināsies iebraukšana Neringā. Neringas Tūrisma un informācijas centrs saka, ka uzņēmēji jau ir gatavi sezonai un gaida viesus, lai gan viņi saka, ka apmēram 80 procenti viesnīcu jau ir rezervētas vasarai.

Cena pieaugs tiem, kas vēlas ar mopēdu vai motociklu pārcelties uz Kuršu lagūnas otru pusi. Viņiem biļete maksās no 5 līdz 5,2 eiro. Ceļošana ar autobusu līdz 5 tonnām no vasaras maksās 26 eiro, vairāk nekā 5 tonnas – 41,70 eiro, ar autotransportu no 3,5 līdz 12 tonnām – 30 eiro, virs 12 tonnām – 41,70 eiro.

Tiek precizēts, ka cenas ir mainītas, pamatojoties uz AB Smiltynės perkėlos maksimālā tarifa (ienākumu) pārrēķinu. Augstākais tarifs tika aprēķināts un apstiprināts Valsts cenu un enerģētikas kontroles komisijas sēdē.

Iebraukšana Neringā – 30 eiro

Neringas novada pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lina Pusvashkite sacīja, ka vietējā ceļa nodeva par automašīnu no 1. jūnija pieaugs no 10 eiro līdz 30 eiro. Šī maksa par elektriskajiem transportlīdzekļiem nav jāmaksā.

Iebraukšanas autobusa, kurā ir līdz 30 sēdvietām, maksa nemainās un paliek nemainīga – 20 eiro, bet no 1. jūnija izmaksas par iebraukšanu kemperī pieaugs no 20 līdz 30 eiro.

Viesnīcu cenas pieaugs, ir rezervēti aptuveni 80 procenti numuru

Neringas Tūrisma un informācijas centra direktora vietniece Andželina Ivanova apliecināja, ka saskaņā ar sākotnējām prognozēm, neskatoties uz cenu kāpumu, vasaras sezona Neringā būs aizņemta, un šodien jau ir rezervēti aptuveni 80 procenti mājokļu.

Palangā – maksa par autostāvvietu

No 15. maija maksa par autostāvvietu tiks iekasēta arī Palangas ielās. Tas būs derīgs līdz 15. septembrim. Tiek ziņots, ka Palangas pilsētas teritorija ir sadalīta trīs daļās: zaļā, sarkanā un dzeltenā zona. Zaļajā zonā – 2 eiro stundā, 1 eiro – pusstundu. Sarkanajā zonā maksa būs 1,2 eiro stundā, 0,6 eiro par pusstundu. Dzeltenajā zonā – 0,6 eiro stundā, 0,3 eiro par pusstundu.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: rus.delfi.lv