Dānijā tika uzcelta divdesmit metru augsta smilšu pils. Tā kļuva par augstāko šāda veida skulptūru pasaulē, ziņo AfishaDaily, atsaucoties uz The Guardian.

Pils izveidošanai bija nepieciešami gandrīz 5 tūkstoši tonnu smilšu. Celtnieks bija holandiešu tēlnieks Vilfrēds Stijgers, viņam palīdzēja vēl 30 pasaules labākie meistari, kas strādā ar smiltīm.

Stijgers vēlējās, lai pils kopš pandēmijas sākuma atspoguļo koronavīrusa spēku visā pasaulē, tāpēc viņš uzstādīja modeli Covid-19 pašā ēkas augšdaļā.

“Tas visur pārvalda mūsu dzīvi. Tas jums saka, kas jādara, liek turēties tālāk no ģimenes un neiet uz skaistām vietām. Nerīkot nekādus pasākumus, palikt mājās,” sacīja tēlnieks.

Pils tika izgatavota ar māla un līmes piejaukumu, tas ļaus tai izturēt rudens vēju un ziemas aukstumu. Stijgers sagaida, ka skulptūra tiks saglabāta līdz nākamā gada martam.

Ginesa rekordu grāmatas pārstāvji jau ir pārbaudījuši pili un sastādījuši atbilstošo protokolu. Iepriekšējais augstuma rekords bija smilšu skulptūrai, kas tika uzbūvēta Vācijā 2019. gadā.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee