Tūrisma nozares eksperti ir nosaukuši tūristiem dīvainākos likumus, ar kuriem var saskarties atpūtnieki, ceļojot pa pasauli.

Tāpēc eksperti ir ieteikuši ceļotājiem, kuri vēlas apmeklēt parlamenta ēku Londonā, pārcelt ekskursiju, ja viņi jūtas slikti. “Tas ir tāpēc, ka ir nelikumīgi mirt parlamentā,” brīdināja eksperti un skaidroja, ka saskaņā ar Lielbritānijā spēkā esošo likumu parlamentā mirušie ir jāapglabā par valsts līdzekļiem, raksta Lenta.ru.

Autori arī stāstīja, ka Grieķijā ir noteikts aizliegums augstpapēžu kurpēs apmeklēt vairākas apskates vietas, piemēram, Akropoli un Partenonu. Spānijā ar velosipēdu nav atļauts braukt basām kājām vai flip flops, savukārt Barbadosā nav atļauts valkāt drēbes ar noteiktu apdruku. “Kamuflāžas apģērbs salā ir nelikumīgs, un jums var uzlikt naudas sodu, jo kamuflāžu valkā tikai narkotiku apkarošanas un militārpersonas,” skaidroja eksperti.

Turklāt starp dīvainākajiem likumiem autori piedēvēja ierobežojumu noskalot tualeti pēc pulksten 22:00 Šveicē, jo tas tiek uzskatīts par trokšņa piesārņojumu, naudas sodu par baložu barošanu Svētā Marka laukumā Venēcijā un aizliegumu sēdēt kāpnes Romā. “Vietējās varas iestādes teica, ka liels skaits cilvēku pārāk ilgi sēž uz kāpnēm un bloķē pāreju pārējiem cilvēkiem,” sacīja eksperti.

Neparasto noteikumu sarakstā iekļauts arī ierobežojums košļājamo gumiju tirdzniecībai Singapūrā un aizliegums apstāties uz autobāņa Vācijā. “Ja, braucot pa autobāni, beidzas degviela, apstāties ir aizliegts,” norādīja speciālisti. “Un, lai gan jūs, visticamāk, nenokļūsit cietumā, jums tiks uzlikts naudas sods par apstāšanos bez pamatota iemesla.”

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee