Ēģipte iesniegusi vērienīgu rekonstrukcijas plānu Kairā un Gīzā, saskaņā ar kuru konkrēti tiks uzbūvēts trīs kilometrus garš gaisa tilts no Lielā Ēģiptes muzeja (GEM) līdz piramīdām un tiks aprīkota gājēju zona, raksta Egypt Today.

Teritorijas attīstība neaprobežojas tikai ar piramīdu ieejām un apkārtni, bet ietver visu arheoloģisko zonu, kur kursēs elektriskie autobusi, parādīsies internets, infrastruktūra cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tualetes. Papildus tiks palaista mobilā aplikācija, ar kuras palīdzību tūristi varēs uzzināt visu nepieciešamo informāciju par apskates objektiem.

Kioski ar suvenīriem tiks izvietoti speciāli tam paredzētās vietās. Tirgotāji, fotogrāfi, zirgu un kamieļu īpašnieki tiks apmācīti, lai nodrošinātu kvalitatīvu apkalpošanu par saprātīgām cenām, netraucējot apmeklētājus.

Piramīdām piegulošā graustu teritorija tiks atbrīvota, iedzīvotāji jau ir sākuši pārvietoties uz pilnībā aprīkotiem dzīvokļiem, šim nolūkam tika piešķirti 2,2 miljardi mārciņu (gandrīz 134 miljoni USD). Atbrīvotajā teritorijā paredzēts būvēt viesnīcas.

Grūti iedomāties tūrismu Ēģiptē bez Gīzas piramīdām, tomēr, kā liecina iepriekšējās aptaujas, vairāk nekā puse ceļotāju piramīdu zonu uzskata par nedrošu un netīru, tajās trūkst norāžu, kā arī tirgotāji ir pārāk uzmācīgi.

Ir jāsaka, ka Ēģiptes Tūrisma ministrija jau sen ir domājusi par šīs tūrisma zonas pārveidošanu. Projekts tika uzsākts tālajā 2009.gadā, tā pabeigšana bija plānota 2012.gadā, taču tas tika apturēts 2011.gada nemieru dēļ.

2020. gadā varas iestādes paziņoja par rekonstrukcijas mērķiem – pakāpeniski palielināt ikgadējo tūristu plūsmu uz piramīdām līdz vairāk nekā 8 miljoniem apmeklētāju: pirmajā gadā pēc atvēršanas – 2 miljoni, trīs gadu laikā – 5 miljoni utt.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel