Valdības amatpersonas Eiropā ir apstiprinājušas Eiropas mēroga COVID-19 sertifikācijas programmas izveidi, lai palīdzētu atsākt starptautisko tūrismu, taču joprojām ir jārisina problēmas.

Kā ziņo Reuters.com, koronavīrusa sertifikāts tiek izstrādāts sarunu laikā starp ES likumdevējiem, dalībvalstīm un izpildkomisiju, lai apstiprinātu, ka ceļotāji ir saņēmuši pilnu vakcināciju vai pārbaudes rezultāti ir negatīvi.

Kaut arī dalība programmā nodrošinātu iespēju apceļot bloku no 27 valstīm, atšķirīgie vakcinācijas un testēšanas protokoli katrā dalībvalstī procesu ir apgrūtinājuši.

Eiropas Parlaments pārliecinoši nobalsoja par “ES COVID-19 sertifikātu” un teica, ka “dalībvalstīm nevajadzētu noteikt papildu ceļošanas ierobežojumus tiem, kuriem ir šādas caurlaides, un ka viņiem bezmaksas pieejamā pārbaude būtu jāpadara plaši pieejama”.

Piedāvājuma ietvaros Eiropas Komisija paziņoja, ka valstīm jāspēj saglabāt papildu prasības. ES valstis jau ievieš savas vakcinācijas uzskaites sistēmas, kuras, pēc amatpersonu domām, drīkstēs turpināt izmantot pat ar ES COVID-19 sertifikātu.

“Sertifikāts neļauj vai aizliedz ceļot. Tam nav nekāda sakara,” aģentūrai Reuters sacīja Komisijas pārstāvis Ēriks Mamers. “Šī ir jūsu COVID veselības informācijas sistēma. Dalībvalstīm ir prerogatīvas un pienākumi attiecībā uz veselības drošības pasākumiem (nepieciešami ieceļošanai); zaļais digitālais sertifikāts to nemaina. ”

Sertifikācijas programma prasīs dalībvalstīm uzņemt ceļotājus, kuri saņēmuši Eiropas Zāļu aģentūras apstiprinātas vakcīnas, bet ļaus katrai valstij izlemt, kā rīkoties ar tūristiem, kuriem injicētas Krievijas vai Ķīnas vakcīnas.

Diplomātu izvirzītie jautājumi un bažas ietver pieļaujamu COVID-19 testu veidus, privātuma jautājumus un iespēju diskriminēt tos, kuri nav saņēmuši vakcināciju.