Eiropas skolēni dodas uz februāra brīvdienām, šo tūrisma nozarei svarīgo periodu pavadīs sanitāro ierobežojumu atvieglošana. Tātad, lai iekļūtu Portugālē, tūristiem, kas vakcinēti pēc starptautiskajiem standartiem, vairs nav jāuzrāda PCR testi, prasība paliek tikai tiem, kas nav vakcinēti, vēsta Euronews.

Līdzīgi noteikumi attiecas arī uz Grieķiju, precizējot, ka tiem, kuri vakcināciju pabeiguši pirms vairāk nekā 270 dienām, pirms ceļojuma ir jāveic revakcinācija un jābūt apliecinošam dokumentam.

Francijā pēc ilga pārtraukuma, gaidot viesus no tālienes, varas iestādes paziņoja, ka gatavojas atcelt prasību vakcinētajiem ceļotājiem, kas ierodas no valstīm ārpus ES, uzrādīt negatīvus testus. Parīze turēs solījumu, ja ikdienas inficēšanās rādītāji turpinās nepārtraukti samazināties.

Mazāk saslimšanas gadījumu ārsti reģistrē Itālijā, kur atcelta obligātā masku nēsāšana uz ielām. Spānijas iestādes iet šo ceļu. Ar nosacījumu, ka maskas paliks uz pārpildītiem pasākumiem.

Spānijas valdības pārstāve Izabela Rodrigesa Garsija precizēja: “Maskas arī turpmāk būs obligātas iekštelpās, kā arī āra pasākumos, piemēram, koncertos, kur nav iespējams ievērot 1,5 metru distanci.”

Pārmaiņu vējš sola ceļojumu padarīt patīkamu. Tomēr, pirms sakravājat koferi, ir vērts pārbaudīt, ko tieši jūsu galamērķa sanitārās iestādes šobrīd pieprasa.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: rus.delfi.lv