Igaunijas Arhitektūras muzejā līdz 25. aprīlim tiek atvērta izstāde “Nepabeigtā pilsēta. Tallinas pilsētbūvniecības koncepcijas”.

Izstādes apmeklētāji gūs priekšstatu par pilsētplānošanas prasībām un problēmām Tallinā, kā arī atbildi uz jautājumu, vai šodien Tallina tiek veidota kā dzīvotspējīga un konkurētspējīga pilsēta, kurā labi klāsies arī nākamajām paaudzēm.

Izstādes pamatā ir Igaunijas Mākslas akadēmijas (IMA) pētījumu projekts “Nepabeigtā pilsēta”, kura ietvaros tika izstrādāti konceptuāli un telpiski Tallinas pilsētplānošanas scenāriji. Pēc izstādes kuratora, IMA Arhitektūras fakultātes doktoranta Johana Tali vārdiem, mēs visi “lietojam” pilsētu, un mums nav jābūt vienalga, kā un kurā virzienā attīstās pilsēta.

Izstādē var redzēt, kā jāizskatās pilsētas sirdij, lai veidotos kompakta gājēju pilsēta. Īpaša uzmanība tiek pievērsta Lasnamē: paneļu dzīvojamos rajonos dzīvo vairāk nekā puse pilsētnieku, bet kuri attīstības virzieni derētu šīm zonām, lai nākotnē tās būtu konkurētspējīgas? “Nepabeigtā pilsēta” ir līdz 2050. gadam, piedāvājot, kam būtu jāpievērš uzmanība jau tagad labiekārtošanā un kādu labojumu ieviešanā pilsētā.

Izstādē tiek demonstrēti darbi, kas speciāli izpildīti pētījuma ietvaros, kā arī kontekstam tiek pievienotas agrākas domas par pilsētplānošanu. IMA Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studentu projekti uzsāk diealogu ar kuratoru darbiem, kā arī uzsāk un bagātina diskusiju par konkrētām vietām un tēmām nākotnes Tallinā.

Izstāde tiks atklāta līdz 2021. gada 25. aprīlim.

“Nepabeigtā pilsēta” – tas ir liels kopīgs IMA Arhitektūras fakultātes un Tallinas pilsētas pētījumu projekts, kurā triju gadu laika tika pievērsta uzmanība pilsētplānošanas koncepcijām un nākotnes Tallinas telpisko risinājumu scenārijiem. Pētījumu projekts īstenots, pateicoties nekustamā īpašuma uzņēmuma “Kapitel” atbalstam ap pusmiljona eiro apmērā triju gadu laika.

Avots: turist.delfi.ee