Vai sapņojat redzēt Tauera tiltu, nofotografēties ar slaveno sarkano telefona būdiņu fonā vai braukt vēja spārnos? Neskatoties uz visiem ierobežojumiem, šis sapnis ir īstenojams!

Saskaņā ar informāciju, kas sniegta oficiālajā Apvienotās Karalistes valdības tīmekļa vietnē, prasības ieceļošanai Apvienotajā Karalistē atšķiras atkarībā no tā, vai persona ir vai nav vakcinēta.

Vakcinēto Igaunijas iedzīvotāju ieceļošanas noteikumi

Ieceļošana Apvienotajā Karalistē ir atļauta atvieglotos apstākļos, ja persona ir pabeigusi pilnu vakcinācijas kursu. Tas nozīmē, ka:

  • Jūs esat vakcinēts ar Pfizer BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson vai AstraZeneca, un kopš otrās devas ir pagājušas vismaz 14 dienas. Šajā gadījumā dienu, kad tika ievadīta otrā deva, uzskata par nulli.
  • Jūs esat saņēmis vienu Jonson vakcīnas devu, un kopš vakcinācijas ir pagājušas vismaz 14 dienas. Šajā gadījumā diena, kad veikta vakcinācija, tiek uzskatīta par nulli.
  • ! Aviokompānijas darbiniekiem, kuras reisu plānojat lidot uz Lielbritāniju, ir tiesības jūs neielaist lidmašīnā, ja esat kļūdījies vismaz vienā dienā no kopējā pēc vakcinācijas laika aprēķina.

Tomēr ceļojumam uz Lielbritāniju ar vakcināciju vien nepietiek, pat vakcinētajiem!

Otrajā dienā pēc ierašanās Apvienotajā Karalistē jums būs jāveic koronavīrusa tests. Bet jums ir jāpiesaka laiks testēšanai un jāmaksā par šo pakalpojumu iepriekš, vēl atrodoties Igaunijā. Izvēlēties, kuram uzņēmumam testu pasūtīt, vari ŠEIT. Pēc visa aizpildīšanas jūs saņemsiet apstiprinājuma kodu, kas jums būs jānorāda īpašā elektroniskā anketā 48 stundas pirms brauciena. Anketā jānorāda arī visi pases dati, lidojuma informācija un dzīvesvieta. Visi dokumenti ir jāizdrukā un jāuzrāda uz robežas.

Ierodoties Lielbritānijā, jūs saņemsiet aploksni ar testu un pilnām instrukcijām uz adresi, kas norādīta rezervācijas laikā. Pārbaude tiek veikta patstāvīgi mājās un pēc tam nosūtīta uz laboratoriju (kā tieši nosūtīt un kur, tiks rakstīts instrukcijās). Ja koronavīrusa tests ir pozitīvs, jums 10 dienas būs jāuztur izolācija (testa diena tiek uzskatīta par nulli). ja testa rezultāts ir negatīvs, varat doties izpētīt vietējās apskates vietas.

Ieceļošanas noteikumi nevakcinētiem Igaunijas iedzīvotājiem

Nevakcinētas personas var ieceļot Apvienotajā Karalistē ar negatīvu testa rezultātu līdz 72 stundām pirms ieceļošanas valstī.

Turklāt jums ir iepriekš jārezervē divi pārbaudes datumi 2. un 8. uzturēšanās dienai Apvienotajā Karalistē. Pakalpojums ir maksas, avansā samaksā pats tūrists. Uzņēmumu sarakstu, kas piedāvā testēšanu, varat atlasīt ŠEIT. Pasūtot un apmaksājot pakalpojumu, Jūs saņemsiet īpašu apstiprinājuma kodu, kas būs jāievada elektroniskajā formā. Tas jāaizpilda 48 stundas pirms brauciena. Anketā jānorāda arī visi pases dati, lidojuma informācija un dzīvesvieta. Visi dokumenti ir jāizdrukā un jāuzrāda uz robežas.

Ierodoties nevakcinētām personām, jāievēro obligātā 10 dienu karantīna.

* Uzmanību! Vietējā policija regulāri veic īpašus reidus, pārbaudot, kā anketā norādītajā dzīvesvietā ārvalstu tūristi ievēro karantīnu.

Ieceļošanas noteikumi bērniem

Bērni līdz 4 gadu vecumam (ieskaitot) ir atbrīvoti no pārbaudes. Uz bērniem vecumā no 5 līdz 17 gadiem tiek piemērotas tādas pašas prasības kā uz tiem, kuri ir pabeiguši pilnu vakcinācijas kursu: iepriekš jārezervē laiks pārbaudei 2. uzturēšanās dienā Lielbritānijā, jāmaksā par šo pakalpojumu, jāsaņem kodu un aizpildiet elektronisku veidlapu.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee