Eiropas Savienības pastāvīgie pārstāvji ir vienojušies par jebkādu Baltkrievijas aviokompāniju lidojumu aizliegumu to gaisa telpā, ziņo Radio Liberty Brussels žurnālists Rikards Jozvjaks.

Reuters, atsaucoties uz trim diplomātiem, raksta, ka arī Baltkrievijas lidmašīnām ir aizliegts nolaisties ES lidostās, un ES aviokompānijām ir aizliegts lidot virs Baltkrievijas.

Pēc Jozvyaka teiktā, lēmums stājas spēkā 5.jūnijā.

Starptautiskā gaisa transporta asociācija (IATA) nosodīja Eiropas Aviācijas drošības aģentūras (EASA) lēmumu aizliegt ES aviokompānijām lidot virs Baltkrievijas un aicināja veikt neatkarīgu izmeklēšanu. “Aviācijas drošību nekad nevajadzētu politizēt,” teikts organizācijas paziņojumā. IATA aicināja EASA atcelt aizliegumu un ļaut aviokompānijām patstāvīgi novērtēt lidojumu riskus virs Baltkrievijas.

ES ievieš šādus pasākumus pēc Ryanair piespiedu nosēšanās incidenta. Tad Baltkrievijas varas iestādes paziņoja, ka uz šīs lidmašīnas klāja ir saņēmušas vēstuli ar sprādziena draudiem un pārsūtījušas to uz Minskas lidostu. Pēc kuģa nolaišanās uz zemes tika aizturēts uz klāja esošais bijušais Nexta redaktors Romāns Protasevičs un viņa draudzene Sofija Sapega.

Arī Eiropas Savienība ir iecerējusi noteikt sankcijas apmēram ducim Baltkrievijas augsta ranga amatpersonu. Viens no Reuters avotiem atzīmēja, ka šis solis būs “skaidrs signāls Lukašenko, ka viņa rīcība ir bīstama un nepieņemama”.

Aleksandrs Lukašenko iepriekš uzdeva izstrādāt jautājumu par Krievijas anektēto lidojumu atvēršanu uz Krimu. Atbildot uz to, Ukrainas Ārlietu ministrija draudēja ar sankcijām, ja “vismaz viena Baltkrievijas aviokompānijas lidmašīna atradīsies okupētās Krimas teritorijā”.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: currenttime.tv