Eiropas Savienība slēdza gaisa telpu visām Krievijā reģistrētajām lidmašīnām. Par to 27.februārī paziņoja Eiropas Komisijas vadītāja Urzula fon der Leiena. Pēc viņas teiktā, aizliegums skars arī tās lidmašīnas, kuras “kontrolē Krievija”, un Krievijas oligarhu privātās lidmašīnas.

Krievija, pēc ekspertu domām, drīzumā darīs to pašu. Tas negatīvi ietekmēs gan ES, gan Krievijas Federācijas ekonomiku. Eiropas aviokompānijām ceļā uz Āziju būs jālido pa visu Krieviju, lidojumu ilgums palielināsies par vairākām stundām, atsevišķos gadījumos līdz 11. Tas nozīmē, ka visus tirdzniecības ceļus aizņems Āzijas pārvadātāji, kuri nav pakļauti sankcijām un varēs piedāvāt konkurētspējīgas cenas.

Debesu slēgšanas rezultātā Eiropā lidojuma laiks uz ārvalstu kūrortiem Ēģiptē vai Turcijā, pēc Rostourism datiem, ir pieaudzis vidēji no 45 līdz 90 minūtēm. Pēc tūroperatoru domām, pie šādiem nosacījumiem tūrisms faktiski apstājies otro reizi divu gadu laikā. Rezervācijas ir samazinātas vismaz par 70%. Neapšaubāmi, vēl lielāku lomu spēlē klientu neziņa par nākotni un savu finansiālo stāvokli.

Nopietnāka problēma par debesu slēgšanu joprojām ir ES sankcijas pret Krievijas aviācijas sektoru, kas ietver ārvalstu lidmašīnu atdošanu iznomātājiem. Šodien izskanēja informācija par pirmo Krievijas aviokompāniju laineru konfiskāciju ārvalstīs. Analītiķi neizslēdz, ka Krievija izlems daļu flotes neatdot iznomātājiem. Taču šajā gadījumā Krievijas kompānijām pašām būs jāuztur Rietumos ražoto lidmašīnu lidojumderīgums, piemēram, piegādājot detaļas caur trešajām valstīm.

Atgādiniet, ka papildus tam ES aizliedz pārdot visas lidmašīnas, rezerves daļas un aprīkojumu Krievijas pārvadātājiem, kā arī atsakās no apdrošināšanas un apkopes. Un tas pats par sevi nozīmē to izmantošanas aizliegumu.

Debesu slēgšana un Eiropas laineru atgriešanās novedīs pie tā, ka aviokompānijas no Turcijas un Dienvidaustrumāzijas aktīvāk lidos uz Krieviju, norāda avia.ru galvenais redaktors Romāns Gusarovs. Pēc viņa teiktā, lidmašīnu trūkuma dēļ ārvalstu kompānijām var tikt atļauts lidot Krievijas robežās.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel