Divdesmit septiņu Eiropas Savienības valstu pastāvīgo pārstāvju Komiteja (COREPER) ir saskaņojusi kopīgu pārrunu ar Eiropas Parlamentu pozīciju par vienoto vakcinācijas pasu ieviešanu. Galīgais lēmums par dokumentu ar Covid-19 imunitātes datiem ieviešanu Eiropas Savienībā gaidāms līdz vasarai. Katra ES valsts pastāvīgi lems par sertifikātu priekšrocībām.

COREPER ir saskaņojusi kopīgu pārrunu ar Eiropas Parlamentu pozīciju par vienoto vakcinācijas pasu ieviešanu ES, paziņoja Eiropas Tieslietu komisārs Didjē Reinders Twitterī 14. aprīlī.

“Šis solis demonstrē apņēmību veicināt pārvietošanās brīvību, ieviešot kopēju instrumentu,” atzīmēja Reinders.

Līdz vasarai būs pieņemts galīgais lēmums par vienoto vakcinācijas pasu ieviešanu ES, domā Reinders. Kādā no Eiropas Parlamenta pēdējām sanāksmēm viņš paziņoja, ka jūnija beigās tiek plānots ieviest sertifikātus, un tie tiks izmantoti līdz Covid-19 pandēmijas beigām.

Paredzams, ka dokumentā būs informācija par tā īpašnieka imunitāti pret koronavīrusu, kuras pamatā var būt ne tikai vakcinācija, bet arī pārnestā slimība vai negatīvs testa rezultāts.

Kādas priekšrocības dos šāds sertifikāts, katra ES valsts izlems atsevišķi. Tajā pašā laikā netiek pieņemts, ka šis dokuments kļūs par priekšnoteikumu iebraukšanai noteiktā Eiropas valstī. Sertifikātu plānots izsniegt elektroniskā vai drukātā veidā, kurā būs svītrkods.

Avots: rus.delfi.lv