Kamēr Briselē notiek diskusijas par vienotu prasību ieviešanu Eiropas valstīm attiecībā uz tūristiem, ES valstis pašas izlemj, kādas prasības ieviest ceļotājiem, kuri vakcinēti un pārslimojuši ar koronavīrusu, kas pārvēršas par papildu slogu ceļojumu aģentūrām, raksta rusERR.

“Ir dažādas intereses. Dienvidu valstis, kur tūrisms ir ļoti svarīgs ekonomikai, steidz ieviest vienotas prasības. Tās valstis, kuras, gluži pretēji, vēlas pasargāt sevi no tūristiem, koncentrējas uz prasībām, kas pasargās viņus no jauniem koronavīrusa uzliesmojumiem,” skaidroja Ārlietu ministrijas Eiropas lietu vicekanclers Mārts Volmers.

Valstis dažreiz maina savas procedūras gandrīz dienu pirms plānotā lidojuma, piemēram, Melnkalnes iestādes šonedēļ nolēma, ka vakcinēts tūrists var apmeklēt valsti tikai tad, ja kopš otrās devas ieviešanas ir pagājušas 14 dienas, nevis septiņas, tas bija agrāk.

“Valstis un aviokompānijas ik pēc divām nedēļām maina savus noteikumus un prasības. Mēs pamanījām vienu likumsakarību: ierobežojumu pārskatīšana parasti notiek no ceturtdienas līdz piektdienai,” sacīja “Germalo Reisid” projektu vadītāja Pireta Mejere.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee