Jaunākā informācija tūrisma nozares pārstāvjiem, viesnīcu īpašniekiem, tūristiem un visiem tiem, kas kaut kā ir saistīti ar tūrisma nozari.

Saistībā ar militāro operāciju pie Krievijas un Ukrainas robežām, naktī no 23. uz 24. februāri Krievijas Federācija slēdza gaisa telpu virs valsts dienvidu reģioniem. Kā tūristi atgriezīsies no pilsētām, kurās uz laiku slēgtas lidostas, ko darīt tiem, kuri tuvākajā laikā grasījās lidot atvaļinājumā, un kas vēl svarīgi zināt tūrisma aģentiem un viņu klientiem – Profi.Travel materiālā/

19:14

S7 Airlines pārtrauc lidojumus uz Eiropu līdz 13. martam.

Sakarā ar Eiropas valstu gaisa telpas slēgšanu, S7 Airlines no 26.februāra līdz 13.martam nolēmusi atcelt visus aviokompāniju lidojumus uz Eiropu. Tie ir lidojumi uz Burgasu, Varnu, Minheni, Vīni, Diseldorfu, Berlīni, Veronu, Boloņu, Milānu, Alikanti, Barselonu, Larnaku, Pafosu, Salonikiem, Nicu, Parīzi.

18:40

Polija un Čehija slēdza savu gaisa telpu Krievijas lidmašīnām

Reaģējot uz situācijas saasināšanos starp Krieviju un Ukrainu, Polijas valdība nolēma no 26.februāra plkst.02 slēgt valsts gaisa telpu Krievijas aviokompānijām. Līdzīgu soli spēra Čehija un šorīt Apvienotā Karaliste.

Pēc ekspertu domām, Polijas un Čehijas īstenotā debesu slēgšana būtiski sarežģīs Krievijas pārvadātāju dzīvi. Kopā ar Ukrainu, kuras gaisa telpa arī ir slēgta, Polija veido diezgan lielu teritoriju ceļā uz Eiropu. Ap to ir iespējams aplidot, taču tas palielinās ceļojuma laiku un lidojuma izmaksas aptuveni 1,5 reizes.

Galu galā šo pasākumu sekas būs atkarīgas no tā, cik daudz Eiropas valstu slēgs mūsu valstij gaisa telpu, norāda eksperti.

16:15

Tūrisma nozarē reģistrēts ceļojumu pārdošanas apjoma kritums par 75%.

“Vakardienas laikā pārdošanas apjoms samazinājās par 75%,” saka Aleksans Mkrtčjans, ceļojumu aģentūru tīkla Pink Elephant ģenerāldirektors. — Bet šis pārdošanas kritums ir mākslīgs! Paši aģenti tūristiem saka: “Pagaidiet, nepērciet.” Rostourism šādu ieteikumu vakar sniedza sarežģītās situācijas ar lidostām dēļ. Rezultātā mūsu tīkls, kas parasti pārdod aptuveni 400 ekskursijas dienā, vakar rezervēja tikai 100. Esmu pārliecināts, ka, ja mēs paši nebūtu likuši klientiem ierasties pirmdien, pārdošanas apjomi nebūtu tik nopietni kritušies, bet tikai divas reizes.

16:10

Polija gatavojas slēgt gaisa telpu Krievijas lidmašīnām, sacīja premjerministrs Mateušs Moraveckis.

Šajā gadījumā Krievijas pārvadātājiem var rasties grūtības ar lidojumiem uz Itāliju, Austriju, Ungāriju, Vāciju un vairākām citām Rietumeiropas valstīm.

15:25

Turkish Airlines paziņojusi par reisu atcelšanu uz Minsku līdz 26.februārim, uz Rostovu pie Donas līdz 2.martam un Kišiņevu līdz 4.martam – informē pārvadātāja preses dienests.

09:30

Lietuva aptur Šengenas vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem, ziņo valsts Ārlietu ministrija. Iepriekš par vīzu izsniegšanas apturēšanu ziņoja Čehija un Latvija.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel