Cilvēki, kuri ir vakcinēti un kuriem ir bijis koronavīruss, ceļojot ārpus Latvijas un atgriežoties, varēs neievērot ierobežojumus, kas piemērojami tiem, kuriem nav vakcinācijas. Ar vienu izņēmumu: tikai tad, ja viņi ieradās Latvijā nevis no valsts ar augstu infekcijas izplatību, saskaņā ar valdības 15. jūnijā pieņemtajiem grozījumiem.

Sakaru ministrijas izstrādātie grozījumi sadala valstis trīs grupās: ar zemu, augstu un ļoti augstu Covid-19 izplatīšanās risku. Valsts, kuras saslimstības līmenis ir mazāks par 75 gadījumiem uz 100 tūkstošiem cilvēku, tiek uzskatīta par zema riska valsti. (Iepriekš par zemu riska rādītāju tika ņemti 50 gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.)

Vakcinētiem un atveseļotiem ceļotājiem ierobežojumi paliks spēkā, ja cilvēki ieradīsies no valsts, kurā ir ļoti augsts koronavīrusa izplatīšanās risks (par tādu tagad tiek uzskatīta, piemēram, Indija). Apmeklējot citas valstis, būs iespējams ceļot bez ierobežojumiem: neveikt infekcijas pārbaudes pirms un pēc ceļojuma, nebūs jāatrodas pašizolācijā.

Mainās arī pašizolācijas noteikumi: to būs iespējams pārtraukt, veicot PCR testu 7. dienā, ja atbilde būs negatīva.

“Patiesībā mēs ļaujam cilvēkiem atgriezties dzīvē, kas bija pirms pandēmijas,” sacīja Valsts kancelejas vadītājs, operatīvās vadības grupas vadītājs Jānis Citskovskis.

Grozījumi nosaka, ka nebūtiski ceļojumi uz Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kā arī uz Šveici un Lielbritāniju ir atļauti arī personām, kurām nav Covid-19 sertifikāta, lai gan šiem cilvēkiem būs jāveic pārbaude pirms ceļojuma, kā arī atgriežoties no ES un EEZ valstīm, kurās bieži sastopama pašizolācija. Tomēr Covid-19 pārbaude viņiem nav nepieciešama, iebraucot Latvijā, ziņo LETA.

No otras puses, nebūtiski ceļojumi uz trešajām valstīm bez Covid-19 sertifikāta joprojām ir aizliegti. Tāpat pirms došanās prom un pēc atgriešanās personām, kurām nav Covid-19 sertifikāta, jāiztur pārbaude un pēc tam jāizolējas.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam un citiem nepilngadīgajiem ir atļauts ceļot kopā ar pieaugušo, kurš viņu pavada, līdz šī gada 1. septembrim, izmantojot tādus pašizolācijas pasākumus kā pavadošā persona. Šādos gadījumos bērni pēc ierašanās no augsta riska valsts nedrīkst uzturēties savā dzīvesvietā desmit dienas, bet viņiem nevajadzētu būt ciešā kontaktā ar cilvēkiem ārpus viņu ģimenes, apmeklēt sociālos pasākumus, bērnu grupas, piemēram, bērnudārzu, skolu un citus, arī izmantot sabiedrisko transportu.

Personām, kurām nav sertifikāta, tests jāveic par saviem līdzekļiem starptautiskajā lidostā „Rīga”, ja viņi iebrauc pa gaisu, vai citā tuvākajā pārbaudes punktā, ja iebrauc pa sauszemi.

Grozījumi stāsies spēkā trešdien, 16. jūnijā.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: rus.lsm.lv