Papildu Covid ierobežojumi Gruzijā netiks ieviesti, neskatoties uz epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos, otrdien notikušajā brīfingā sacīja Pārresoru koordinācijas padomes COVID-19 izplatības apkarošanai operatīvā štāba vadītājs Giorgijs Gibradze.

Nesen Gruzija ir atjauninājusi antirekordus attiecībā uz ar koronavīrusu inficēto cilvēku skaitu dienā. Otrdien šis skaitlis sasniedza 15 762.

“Šobrīd nekādi papildu ierobežojumi netiek ieviesti. Tika nolemts, ka programma vakcinācijas veicināšanai pēc 50 gadu vecuma tiks pagarināta par mēnesi. Tajā pašā laikā pilsoņi, kas vecāki par 50 gadiem, revakcinācijas gadījumā saņems 100 lari,” sacīja Gibradze.

Gruzijā maskas ir obligāti jāvalkā gan iekštelpās sabiedriskās vietās, gan uz ielas, taču uz ielas noteikumus ievēro reti kurš. Restorānus, teātrus, muzejus, fitnesa centrus un citas iestādes var apmeklēt tikai ar zaļām pasēm. QR kodus saņem vakcinēti, slimi vai ar negatīvu testu.

Gruzijā jau sācies sestais koronavīrusa vilnis. Janvārī diennakts saslimstības rādītājs jau sasniedzis 15 000. Kopš pandēmijas sākuma valstī reģistrēts vairāk nekā 1 miljons inficēšanās gadījumu.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel