Līdz 2030. gadam Gruzijai jākļūst par vadošo ekotūrisma valsti reģionā. To paredz desmit gadu stratēģija, kuru parakstīja Gruzijas ekonomikas un ilgtspējīgas attīstības ministre Natia Turnava un vides aizsardzības un lauksaimniecības ministrs Levans Davitašvili.

Pēc Turnavas teiktā, valsts, pateicoties daudzveidīgajai, bagātajai dabai un kultūrai, kā arī augstas kvalitātes pakalpojumiem, var nodrošināt ekotūrisma piedāvājumus visām četrām sezonām.

“Ekotūrisma attīstībai ir svarīgi attīstīties harmoniski ar dabu un kultūras mantojumu. Vēlos atzīmēt, ka nesen programmas „Ražo Gruzijā” ietvaros mēs apstiprinājām atsevišķu komponentu ekotūrisma attīstības veicināšanai, kas ietver ne tikai procentu subsīdijas un aizdevumu līdzgarantijas, bet arī dotāciju piešķiršanu, un šī būs viena no jomām, kas postmodernisma periodā ir diezgan pieprasīta”, teica Turnava.

Dokuments nosaka ekotūrisma nozīmi, zaļās ekonomikas attīstību. Stratēģijas ietvaros ir izklāstīti mērķi un darbības 2021.-2023.gadam, ko kopā ar citiem departamentiem īstenos Tūrisma valsts pārvalde. Piemēram, meža teritorijām tiks izstrādāti ekotūrisma attīstības plāni, atpūtas vietas, pārgājienu takas un tā tālāk.

Gruzijas valdība uzskata, ka ekotūrisms ne tikai ietekmēs valstu ekonomisko labklājību, bet arī palīdzēs saglabāt dabas un kultūras mantojumu.

Desmit gadu stratēģiju ekotūrisma attīstībai izstrādāja Gruzijas Ekonomikas un ilgtspējīgas attīstības ministrija, Vides un lauksaimniecības ministrija sadarbībā ar Vācijas valdību un Vācijas Starptautiskās sadarbības biedrību (GIZ).

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel