Ārzemniekiem, kuri vēlas nokļūt Gruzijā ar gaisa transportu, būs jānodrošina negatīvs koronavīrusa PCR tests, neskatoties uz vakcinācijas sertifikātu, ziņoja Sputnik Gruzija korespondente pa valdības uzticības tālruni.

Jaunie noteikumi stājās spēkā 5. jūlijā. Saskaņā ar pašreizējiem noteikumiem vakcinētiem ārzemniekiem, lai ierastos Gruzijā, nepieciešams tikai dokuments, kas apliecina, ka viņi ir pabeiguši pilnu vakcinācijas kursu. Dažu valstu pilsoņi var lidot uz valsti ar negatīvu PCR testu un atkārtot to pēc trim dienām.

“Sākot no 5. jūlija, šķērsojot gaisa robežu, vakcinētajām personām būs jāņem līdzi 72 dienas iepriekš sagatavots dokuments, kas apstiprina vakcinācijas gaitu, negatīva PCR testa atbilde,” sacīja operators.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka jaunie noteikumi skars visu valstu pilsoņus.

Gruzija gaisa robežas atvēra šī gada februārī, un lidojumu biežums katru dienu palielinās.

Iepriekš Gruzijas Veselības ministrijas vadītāja Jekaterina Tikaradze sacīja, ka vakcinētiem tūristiem, ierodoties Gruzijā, var prasīt veikt PCR testu. Iemesls tam bija informācija, kas tika saņemta no Kutaisi starptautiskās lidostas par iespējami viltotiem PCR testu rezultātiem un viltotām Covid-19 pasēm, ar kurām tūristi iebrauc Gruzijas teritorijā. Valsts kontroles dienests veic gadījumu pārbaudījumus.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel