No 28.novembra Gruzijā ir ieviesta obligāta karantīna un pārbaudes ieceļotājiem no astoņām Āfrikas valstīm saistībā ar jaunā koronavīrusa Omicron celma izplatības draudiem, teikts Gruzijas valdības administrācijas paziņojumā.

Ir ieviesti piesardzības pasākumi ceļotājiem no šādām valstīm: Dienvidāfrika, Botsvāna, Zimbabve, Namībija, Lesoto, Esvatīni (Svazilenda), Mozambika un Malāvija.

Ikviena persona neatkarīgi no pilsonības, kas ir apmeklējusi šīs valstis pēdējo 14 dienu laikā, ieceļojot Gruzijā, ir pakļauta 14 dienu izolācijai karantīnas telpā. Pēc izolācijas personai būs jāveic PCR tests.

Ārvalstu pilsoņi maksās par izmitināšanu karantīnas viesnīcās un PCR testēšanu. Gruzijas pilsoņiem tās būs bez maksas.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) piektdien ārkārtas sanāksmē atzina jauno koronavīrusa B.1.1.529 celmu par “bažīgu” un nosauca to par “Omikronu” pēc grieķu alfabēta 15. burta.

Iepriekš Eiropas Savienība vienojās noteikt ieceļošanas ierobežojumus no septiņiem Dienvidāfrikas štatiem. ASV prezidents Džo Baidens apstiprināja, ka ASV no 29.novembra ierobežos arī gaisa satiksmi ar dažām Āfrikas valstīm, tostarp Dienvidāfriku. Līdzīgus lēmumus pieņēma Taizemes, Brazīlijas, Kanādas, Japānas un Šrilankas varas iestādes.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel