Visi ziemas kūrorti Gruzijā, izņemot Bakuriani, oficiāli tiks atvērti 25. decembrī, ziņo Mountain Resorts Development Company.

Ziemas kūrorti Gruzijā atrodas četros reģionos: Gudauri (Mtskheta-Mtianeti reģions), Tetnuldi un Khatsvali Svanetijā, Bakuriani un Kokhta-Mitarbi (Samtskhe-Javakheti) un Goderdzi (augstkalnu Adžārijā). Tūrisma sezona šajos kūrortos sākas decembra otrajā pusē un ilgst līdz marta beigām. Taču šogad sezona tiks atklāta vēlāk, pateicoties siltajam laikam, kas visā Gruzijā tika iedibināts decembra pirmajā pusē.

Kā informē kompānija, Mestijā sāks darboties atvērta tipa trošu vagoniņš, kas savienos Mestijas centru ar Hatsvali kūrortu.

Šis ir viens no jaunākajiem slēpošanas kūrortiem Gruzijā, tas tika dibināts 2011. gadā.

Turklāt darbu sāks jaunais ātrākais gondolas tipa trošu vagoniņš valstī Khatsvali-Zuruldi. Trošu vagoniņa ātrums ir 6 metri sekundē. Hatsvali kalnā būs iespējams uzkāpt četrās minūtēs, trošu vagoniņa garums ir 1421 metrs. Tajā ir 10 sēdvietas.

Trošu vagoniņa jauda ir 1,8 tūkstoši pasažieru stundā, ko iespējams palielināt līdz 2,4 tūkstošiem cilvēku, teikts pārskatā.

Kūrortā ir četras slēpošanas trases septiņu kilometru garumā, kas paredzētas visu kategoriju slēpotājiem.

Runājot par Tetnuldi kūrortu, slēpotājus gaida pieci pacēlāji un piecas slēpošanas trases. Augstākais punkts atrodas 3168 metrus virs jūras līmeņa.

Gudauros darbu sāks 18 trošu vagoniņi. Kalnu slēpošanas entuziasti varēs slēpot 22 trasēs 70 kilometru garumā.

Goderdzi kūrortā ir divi lieli trošu vagoniņi un viena septiņu kilometru trase.

Trošu vagoniņi apmeklētājiem būs atvērti katru dienu. Gudauri un Goderdzi no 10:00 līdz 17:00, Tetnuldi un Hatsvali – no 10:00 līdz 16:00 (Hatsvali – brīvdienās līdz 17:00).

Bakuriānos slēpošanas infrastruktūra 25. decembrī klimatisko apstākļu dēļ netiks palaista, tomēr nokrišņu un sala gadījumā pacēlāji kūrortā strādās kā ierasts.

Slēpošanas trašu drošību Džordžijas kalnu kūrortos nodrošina Mountain Resorts Development Company glābšanas dienests un kalnu patruļa.

Jauna sezona – jauni noteikumi

Gruzija aktīvi gatavojas ziemas tūrisma sezonai – valsts kalnu kūrortiem izstrādāti jauni drošības noteikumi pret koronavīrusu.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem slēgtā trošu vagoniņa gondola, kas var uzņemt 10 cilvēkus, pārvadās tikai 8 pasažierus. Kas attiecas uz atvērtā tipa vagoniņiem, tie varēs strādāt ar pilnu slodzi. Vienlaikus intensīvāk tiks dezinficēti vagoniņi un to apkārtne.

Atpūtniekiem pēc iespējas būs jāievēro distance un jāvalkā maskas.

Kas attiecas uz krēslu tipa vagoniņiem, tad uz tiem jaunie noteikumi neattiecas. Tomēr pārvietošanās process abu veidu liftos tiks stingri kontrolēts.

Visi trošu vagoniņi slēpošanas kūrortos saskaņā ar spēkā esošo tehnisko protokolu tiek pārbaudīti reizi divos gados, bet magnētiskā depozīta kontrole tiek veikta reizi piecos gados.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel