Azerbaidžāna ir izstrādājusi Azerbaidžānas vīna maršrutu Iter Vitis, aģentūrai pastāstīja Azerbaidžānas tūrisma biroja tūrisma produktu attīstības sektora vadītāja Šarifa Hasanova.

“Projekts jau ir gatavs. Mēs gaidām darbu pabeigšanu Gruzijas pusē, pēc tam tiks uzsākts Iter Vitis Kaukāza vīna maršruts,” aģentūrai Interfax sacīja Hasanova.

Pēc viņas teiktā, Azerbaidžānas maršruta daļa ietvers tādas pilsētas kā Baku, Šemaha, Ismaili, Gabala, Šeki, Goigela, Šamkirka, Ganja un Tovuza. Ekskursija ietver vīna degustāciju, nacionālās vīna kultūras, vietējo vīnogu šķirņu demonstrēšanu, kā arī vīna darīšanas vēsturi Azerbaidžānā un tās iezīmes.

Hasanova atzīmēja, ka pēc ierobežojošo pasākumu atvieglošanas Covid-19 dēļ valsts iestādes plāno izmantot šo maršrutu kā jaunu tūrisma produktu.

“Mēs vēlamies piedāvāt šo maršrutu viesiem no Eiropas, lai viņi varētu apmeklēt gan Azerbaidžānu, gan Gruziju,” sacīja Hasanova.

Iter Vitis (latīņu valodā “Vīnogulāju ceļojums”) kopš 2009. gada ir Eiropas Padomes sertificēts kultūras ceļvedis, izplatot vīnogu, vīna darīšanas un vīna audzēšanas ainavu kultūru. Ceļotājs var atklāt attālas zemes, sākot no Kaukāza līdz Rietumeiropas vīna dārziem, uzzināt par audzēšanu, vīna darīšanu, uzglabāšanu un transportēšanu, kā arī uzzināt par mītiem un simboliem, kas ieskauj šo bagāto kultūru. Maršruta valstīs tiek organizētas arī dažādas izglītojošas un kultūras tikšanās.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee