Александр Алимов
Latest posts by Александр Алимов (see all)

Birži – ja esat noguris no lielās pilsētas, tās ritma, automašīnām un izplūdes gāzēm – ir pienācis laiks apmeklēt Baltijas mazpilsētas! Šī nav mana pirmā vizīte Biržos. Aicinu jūs uz virtuālu ekskursiju pa šo Lietuvas pilsētu!

Kā nokļūt Biržos

Birži atrodas 100 km no Rīgas un 145 km no Daugavpils. Gan no Rīgas, gan no Daugavpils uz Biržiem varat nokļūt ar savu automašīnu vai ar sabiedrisko transportu. Nesen Lux Express uzsāka reisus no Rīgas uz Daugavpili un atpakaļ caur šo Lietuvas pilsētu. Brauciena laiks attiecīgi 1,5 stundas no Rīgas un 2 stundas no Daugavpils. Autobusi ir ļoti ērti, pa ceļam jūs varat spēlēt spēles vai skatīties filmu, tēja un kafija ir bezmaksas. Protams, autobusā ir arī tualete. Biļetes maksā sākot no 2 eiro, ja pērkat iepriekš, izbraukšanas dienā nopirkām par 3,50 eiro par personu.

Birži – ko apskatīt?

Pirmkārt, jāapskata Biržu pils. Biržu pils ir viens no galvenajiem tūristu magnētiem. Vairāk uzzināt par Biržu pils vēsturi un muzeja ekspozīciju var mūsu rakstā.

Starp citu, blakus pilij ir ļoti foršs soliņš, no kura paveras lielisks skats uz Širvenosas ezeru. Labākā vieta pilsētā, kur satikt saulrietu!

Kirkilai novērošanas tornis

Otrā vieta, uz kuru es iesaku doties, ir Kirkilai novērošanas tornis. Tam ir neparasta konstrukcija – vai nu burta “C”, vai arī laivas formā – izskatās ļoti pārsteidzoši.

No turienes arī paveras panorāmas skats.

Pat bez drona jūs varēsiet uzņemt lieliskus attēlus no vairāk nekā 30 metru augstuma. Ir vērts atzīmēt, ka apkārt tornim, izņemot ezeru, ir karsta kritenes, kuras ir piepildītas ar ūdeni. Šajās vietās to ir daudz, vairāki tūkstoši. Kā šī ainava un tornis izskatās rudenī, varat apskatīt šeit.

Šeit ir īss video no novērošanas klāja.

Birži – Astravas muiža

Biržos atrodas Astravas muiža, blakus kurai ir gājēju tilts pāri Širvēnas ezeram. Starp citu, garākais gājēju tilts Lietuvā.

Muižu zviedru sagrautās pils vietā uzcēla grāfi Tiškeviči. Diemžēl, šobrīd nav iespējams apskatīt tās interjerus – tur atrodas linu fabrikas administrācija. Vietējie iedzīvotāji labprāt atgrieztu muižu pilsētas īpašumā, taču pagaidām tā ir privātīpašums un diezgan bēdīgā stāvoklī.

Baskāju eko-taka Biržos

Biržos ir baskāju eko-taka. Trases garums ir 1300 metri. Taka sākas ar asfaltu, un jau aiz līkuma gaida smiltis. Vēlāk jums būs jāiet pa zāģu skaidām, dažāda lieluma un formas akmeņiem, dēļiem un tā tālāk. Pastaigas laikā jāšķērso meliorācijas grāvis, vēlāk jākāpj pāri koka tiltam un citiem ekošķēršļiem. Takas vidū ir iespēja pārvilkt elpu uz soliņa. Šajā takā jūs aizmirstat par visu – patiešām foršs veids, kā atraisīties no ikdienas problēmām un relaksēties. Papildus bonuss – terapeitiskais efekts no akupunktūras. Forša izklaide bērniem un pieaugušajiem vien par 4€ no personas.

Automobiļu muzejs Biržos

Biržos ir ļoti interesants automobiļu muzejs, bet par to es sīkāk pastāstīšu citā rakstā. Starp citu, muzejs pieder Sodelišku muižai, kuru arī ir vērts apskatīt, ceļojot Biržu rajonā. Šeit ir īsa video reportāža ar nelielo daļu muzeja eksponātu (varbūt viena piektā daļa):

Ko vēl darīt Biržos?

Biržos pie ezera ir pludmale, ļoti tuvu pilij. Pludmale ir labiekārtota, aprīkota ar ģērbtuvēm, volejbola laukumu, nelielu rotaļu laukumu.

Netālu no pludmales pa pils perimetru ap ezeru ir pastaigu promenāde ar soliņiem.

Ezera krastā, var sastapt vietējos dzīvniekus un putnus. Ekotūrisms tagad ir viens no populārākiem atpūtas veidiem pasaulē.

Turpat jūs varat iznomāt laivu vai katamarānu izbraucienam pa ezeru.

Kur nakšņot Biržos?

Mierīgas atpūtas cienītājiem viena diena Biržos noteikti nav pietiekama. Ja vēlaties palikt pilsētā un turpināt apskatīt interesantus objektus, jums nepieciešama naktsmītne. Biržos nav daudz viesnīcu, galvenokārt rajona lauku muižas un viesu mājas. Mēs nakšņojām vislabākajā vietā, kā teica vietējais taksometra vadītājs – Hotel Tyla.

Vienas nakts izmaksas plašajā divu istabu numurā ir 60 eiro. Starp citu, taksometrs no viesnīcas uz gandrīz jebkuru vietu pilsētā maksā ne vairāk kā 5 eiro.

Viesnīca atrodas pie ezera klusā vietā. Mūsu istabā bija arī jauka terase.

Jūs varat iznomāt istabu vai nelielu mājiņu.

Kur paēst Biržos?

Pusdienojām labākajā vietējā restorānā – “Alaus Kelias” vai tulkojā “Alus ceļš”. Restorāns pieder vietējiem alus darītājiem, no tā arī radies nosaukums. Šeit jūs varat pagaršot labāko vietējo alu, ar kuru Birži ir tik slaveni. Sātīgas pusdienas trijiem maksā apmēram 30 eiro. Porcijas ir lielas, alus ir garšīgs, bet šoreiz ilgi bija jāgaida.

Vēl viena vieta, kuru mums izdevās apmeklēt, ir vietējā picērija. Pica ir ļoti garšīga, liela un lēta. Pieejama vasaras terase. Viss, ko redzat uz galda, maksā mazāk nekā 12 eiro.

Tādas bija mūsu ideālā nedēļas nogale mazajā, bet ļoti omulīgajā Lietuvas pilsētā Biržos. Neapšaubāmi, ka to ir vērts apmeklēt, īpaši tiem, kam apnicis lielpilsētas ritms. Lai uzzinātu par visām apskates vietām un atpūtas iespējām, apmeklējiet oficiālo tūrisma centra mājaslapu.

Pateicos par brauciena rīkošanu tūrisma firmai Mari, droši vērsieties pie viņiem, ja vēlaties doties ekskursijā kolektīvi vai individuāli.

P.S. Sociālajos tīklos mani var atrast facebook un Instagram. Piesakieties TravelBlog atjauninājumiem un lasiet par ceļojumiem Baltijas valstīs un visā pasaulē, jūs gaida daudz interesanta! Lasiet, piesakieties, komentējiet un dalieties savā pieredzē! Citas manas publikācijas var redzēt šeit.

Tāpat ar mani var sazināties, ja jūs interesē sadarbība šajā portālā. Piedāvājam kompleksa mārketinga apkalpošanu un konsultācijas jūsu ceļojuma biznesam portālā, blogos, presē, sociālajos tīklos un citos plašsaziņas līdzekļos. Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un ne tikai. Veidojam jebkuras sarežģītības foto, audio, video kontentu. Ja vēlaties par so tēmu parunāt, apspriest – jums uz šejieni: alexander@travelblog.lv