Valdība nolēma aizliegt Baltkrievijas aviokompānijām vai lidmašīnām, kas izlido no šīs valsts, piezemēties Igaunijā, pacelties no šejienes vai lidot Igaunijas gaisa telpā.

Premjerministre Kaija Kallasa uzsvēra, ka Baltkrievijas rīcība apdraud starptautisko mieru un drošību. “Baltkrievijas režīms ir veicis valsts terora aktu, un viņiem jāuzņemas atbildība par šīm darbībām, nolaupot pasažieru lidmašīnu, kas lido starp Atēnām un Viļņu, un arestējot žurnālistu, kurš kritizē valdību, un viņa draudzeni,” sacīja valdības preses sekretārs.

Kallasa piebilda, ka ES turpina gatavoties ātrai papildu sankciju ieviešanai pret Baltkrievijas amatpersonām un ar režīmu cieši saistītajiem uzņēmumiem, kā arī izstrādā ekonomiskās sankcijas.

Valdības sankcijas par lidojuma aizlieguma zonu tiks ieviestas saistībā ar Baltkrievijas piespiedu Ryanair novirzīšanu uz Minsku 23. maijā. Baltkrievijas militārās lidmašīnas MiG-29 un bumbas eksplozijas draudu dēļ bija spiesti nosēdināt pasažieru lidmašīnu, kas lidoja no Atēnām uz Viļņu, uz kuras klāja atradās vairāk nekā simts pasažieru no 17 valstīm, ieskaitot ES. Baltkrievijas varas iestādes aizturēja lidmašīnā atradušos neatkarīgo baltkrievu žurnālistu un Telegram kanāla NEXTA līdzdibinātāju Ramanu Prataseviču un viņa pavadoni.

Ārkārtas sanāksmē, kas sasaukta 24. maijā, Eiropas Padome aicināja visas dalībvalstu aviokompānijas papildus ekonomisko sankciju noteikšanai arī atturēties no lidojumiem virs Baltkrievijas. Iesaistīto valstu līderi arī aicināja ES Padomi veikt nepieciešamos pasākumus, lai aizliegtu Baltkrievijas aviokompānijām lidot virs ES gaisa telpas un novērstu šo aviokompāniju lidojumu ienākšanu ES lidostās.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: mke.ee