Pričudjas iedzīvotāji aicina visus Igaunijas gardēžus nobaudīt visgaršīgāko ēdienu festivālā “Pričudjas Virtuves iela 175 km”, kas notiks jau ceturto reizi.

21.-22.augustā 43 pop-up restorāni vērs durvis 175 kilometru garā ceļā gar Peipusu, Siltā (Lammi) un Pleskavas ezera krastu. Tas piedāvās pašu labāko vietējo produkciju, gan tradicionālus izsmalcinātus ēdienus, gan ēdienus ar mūsdienīgu pieskārienu.

Peipusā tagad ir visbagātākā sezona, kad ir nogatavojušās visdažādākās dārza, meža un sakņu dārza dāvanas – tieši no tām 43 uznirstošie restorāni no Vasknarvas līdz Saaboldai par prieku gatavos ēdienu viesiem  pēc savām labākajām receptēm. Arī šajā nedēļas nogalē visu to, ar ko šis reģions ir bagāts, varēs iegādāties neskaitāmajās Peipusa ezera bodēs.

Šogad izsmalcinātu ēdienu var baudīt arī Vasknarvaa, Mustvejas, Tartu Rook Workshop, Luunjas, Rapinas, Lobotkas un Varskas ostās, kas divas dienas pārvērtīsies par restorāniem.

Pop-up restorāni ir atvērti 21. augustā no 11 līdz 21:00 un 22. augustā no 11 līdz 17:00.

175 km kulinārais ceļš lieliski ļauj nodrošināt festivāla dalībnieku distanci, un visas pop-up restorānu aktivitātes notiks ārā. Organizatori sekos līdzi dalībnieku skaitam, vakcinācijas sertifikātiem vai atveseļošanai no Covid-19, un testa rezultāti nav nepieciešami.

Festivāla organizators ir NO Community Cuisine Pričudja sadarbībā ar Jõgevamaa, Peipsi Toit un Kääpa OTT kulinārijas tīkliem. Kukhni Peipsi ielu līdzfinansē Krievijas un Igaunijas pārrobežu sadarbības programma laika posmam no 2014. līdz 2020. gadam, projekta „Kopējais Peipsi 2” ietvaros. Svētku organizēšanā palīdzību sniedza Lūnjas, Mustvejas un Alutaguses pagasts.

Nāc, palutini sevi un izbaudi patiesi gardu maltīti!

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee