31.oktobrī plkst.12.00 Igaunijas Nacionālajā muzejā atklāj jaunu izstādi “Igaunijas krievu ART”. Izstāde darbosies līdz 28. novembrim.

Izstāde “Igaunijas krievu ART” pulcē dažādu vecumu, žanru un virzienu mūsdienu māksliniekus ar atšķirīgu izglītību. Viņu vidū ir gan mūsu valstī, gan ārpus Igaunijas pazīstami meistari un kopā ar viņiem jauni topošie mākslinieki.

Lielākā daļa izstādes dalībnieku ir cienījamu izglītības iestāžu absolventi, piemēram, Igaunijas Mākslas akadēmija, Augstākās mākslas skola “Pallas”, A. Štiglica Sanktpēterburgas Mākslas akadēmija, Drēzdenes Tēlotājmākslas akadēmija un citas izglītības iestādes.

Lielākā daļa mākslinieku ir dzimuši Igaunijā, bet ir arī tādi, kas dzimuši Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā, bet Igaunija kļuva par viņu otro dzimteni. Izstādes dalībnieki galvenokārt ir divu mākslas asociāciju biedri – Krievijas Mākslinieku asociācija Igaunijā, kuru vada Sergejs Voločajevs. Otrā biedrība dibināta Narvā un galvenokārt apvieno profesionālus māksliniekus – Mākslas asociācija “Westervalli”, biedrības priekšsēdētāja ir Olga Tjurina. Tartu pilsētas slāvu kultūru biedrība kopā ar Tamāru Khristoforovu un Nadeždu Valku arī palīdzēja rīkot izstādi.

Izstāde ir interesanta krievu mākslas izlase, ko maz pazīst vairums Igaunijas mākslas cienītāju. Šī ir apjomīga mākslinieku darbu ekspozīcija, no kuriem lielākā daļa, ilgstoši atrodoties Igaunijas kultūrtelpā, savos darbos ir saglabājuši atpazīstami atšķirīgu izskatu un nacionālo identitāti, tādējādi bagātinot mūsu mākslas ainu.

Izstāde skatāma no 3. līdz 28. novembrim. Muzejs atvērts no trešdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 18.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee