Vairākas Igaunijas salas ir valdzinošas, bagātas ar senu vēsturi. Populārākās no salām ir Sāmsala jeb Sāremā, Hījumā, Kihnu, Vormsi un Roņu sala.

Rietumigaunijas salu unikālā un daudzveidīgā daba, kas ir saglabājusies, pateicoties šejienes cilvēku spējai dzīvot saskaņā ar salas jutīgo vidi, ir par iemeslu tam, kāpēc Rietumigaunijas salas tika izvēlētas par UNESCO programmas „Cilvēks un biosfēra“ tēmu. Šeit Jūs varēsiet redzēt īstu dabu, baudīt salas tradicionālo ēdienu un izjust īpašu jūras, zemes un meža iedvesmotu daiļradi!

Lielākā daļa Igaunijas salu atrodas dažu minūšu braucienā ar prāmi no valsts rietumu krasta. Sāremā un Hījumā, kas ir Igaunijas lielākās salas, klāj priežu meži un kadiķu audzes. Dodieties pastaigā pa putekļainajiem lauku ceļiem, kas brīžiem ved tuvu mežonīgajiem salu krastiem, kuros cilvēku roku pieskāriens redzams vien XIX gadsimta bāku un vējdzirnavu izskatā.

Igaunijas salas ir lieliski piemērotas pārgājieniem, velobraucieniem un ekskursijām ar auto, apmeklējot vecas baznīcas un cietokšņu drupas, ko pēc sevis atstājuši senie igauņu kareivji, vācu bruņinieki un padomju militārie spēki. Šeit var baudīt SPA, apmeklēt festivālus, atpūsties klusā pludmalē, nakšņot kempingā vai piedalīties dažādos tradicionālās kultūras svētkos.

Avots: visitestonia.com