No 1. marta Veselības pārvalde no Igaunijā ieceļotājiem vairs neprasa robežšķērsošanas veidlapu, kas iepriekš bija obligāta, raksta rusERR.

Līdz šim anketa bija obligāta iebraucējiem no trešajām valstīm un Šengenas līguma “sarkanajām” valstīm, uz kurām attiecas pašizolācijas pienākums. No 1. marta veidlapas aizpildīšana nav obligāta, ziņo Veselības pārvaldes preses dienests.

“Visā pandēmijas laikā esam zvanījuši un aptaujājuši inficētos. No marta Veselības pārvalde SMS sūtīs tikai tiem, kuriem tests ir pozitīvs, un vairs nezvanīs inficētajiem. Pēdējo divu gadu laikā iedzīvotāju informētība par uzvedību Covid gadījumā -19 un kontakts ar inficētajiem jau ir ļoti labs, un personīga konsultācija daudzos gadījumos nav nepieciešama,” teikts ziņojumā.

“Zvanu centra slēgšana būtiski neietekmēs saslimstības rādītājus, jo galvenā izsaukumu rezultātā apkopotā informācija ir saistīta ar infekcijas perēkļiem. Taču, tā kā infekcijas perēkļu īpatsvars laika gaitā nav būtiski mainījies , šīs informācijas vērtība nav tik nozīmīga,” teikts ziņojumā.

Par vispārīgiem ar koronavīrusu saistītiem jautājumiem jāzvana pa tālruni 1247, bet veselības problēmu gadījumā jāzvana ģimenes ārstam vai Ģimenes medicīnas palīdzības dienestam 1220. Instrukcijas mājas ārstēšanai var atrast Igaunijas Ģimenes ārstu biedrības mājaslapā.

Veselības pārvalde turpinās veikt kārtējos epidemioloģiskos pētījumus, un informācija par saslimstību un stacionāro ārstēšanu arī turpmāk būs pieejama sabiedrībai.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee