Indonēzijas Ienākošā tūrisma operatoru asociācija (IINTOA) ir nosūtījusi vēstuli prezidentam Joko Widodo, lūdzot finansiālu palīdzību, lai mazinātu Covid-19 stresu, ko piedzīvo šī nozare, raksta TTG Asia.

IINTOA priekšsēdētājs Pols Edmundus Talo un ģenerālsekretārs Rikijs Setiavanto lūdz iestādēm dotācijas un aizdevumus ar atvieglotiem nosacījumiem, lai ceļojumu nozare pēc pandēmijas varētu atsākt savu darbību.

Talo sacīja, ka asociācija jau ir iesniegusi pieteikumu bankām par atvieglotiem aizdevumiem, taču saņēma atteikumu. Tāpēc IINTOA izveidoja darba grupu, lai nosūtītu pieprasījumu Tūrisma ministrijas un Valsts banku asociācijas amatpersonām.

Iepriekš valdība piekrita palīdzēt tūrisma operatoriem ienākošā tūrisma jomā, taču nekad šo solījumu neizpildīja, sacīja IINTOA priekšsēdētāja vietnieks Jongki Adijasa. Pēc viņa teiktā, tūrisma operatori nav saņēmuši cerētās dotācijas. Un valdības iecere finansēt programmu medicīnas darbinieku apbalvošanai ar asociācijas biedru piedāvātajām ekskursiju paketēm nav īstenojusies. Un tagad vēstule prezidentam ir pēdējā Indonēzijas tūrisma nozares cerība.

Pēc Talo teiktā, pandēmija ir piespiedusi lielāko daļu tūrisma operatoru valstī pārtraukt savu darbību, un daudzi bija spiesti mainīt savu profesiju, lai izdzīvotu. Piemēram, ceļojumu aģentūras Batu International Wisata vadītājam Malangā, Kuswadi Ravit Austrumjavā, nācās atlaist visus savus darbiniekus un tagad izmanto savas biroja telpas, lai iepakotu pārtiku pārdošanai. Un Adventurindo Tours īpašnieks Juvendi Rompis Ziemeļsulavesī ir pārkvalificējies par zemnieku un audzē vistas.

Daudzi ir pārdevuši savus biznesa aktīvus un atlaiduši darbiniekus. Piemēram, Horas Tours palika bez 77% darbinieku. Apmācītu un pieredzējušu speciālistu zaudēšana nozīmē lielas grūtības atsākt darbu pēc pandēmijas, uzskata uzņēmuma izpilddirektore Indra Fajar.

Fredijs Rompas, Pacto ienākošā tūrisma ģenerāldirektors, uzskata, ka operatoriem būs grūti pēc pandēmijas atkal sākt sadarbību ar ārvalstu biznesa partneriem.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel