Lai gan gada lielais notikums “Kauņa – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2022″ paredzēts sestdien, 22. janvārī, nepacietīgākie jau spēruši pirmos ugunīgos soļus pilsētas centra virzienā. Trešdienas vakarā Kauņas rajona attālākās apdzīvotās vietas izplatīja savus kultūras mērķus kopīgam mērķim – iedvesmot viena otru “Sacelšanās” svētku noskaņās, teikts Kauņas 2022 paziņojumā presei.

“Nolēmām aicināt Kauņas rajona ļaudis uz kultūras satricinājumu un mītiskā Kauņas zvēra atmodu,” sacīja Kauņa 2022 programmas “Visi kā viens” un “Gaismas apļi” pasākumu koordinatore Simona Savickaitė.

Viņasprāt, brīnišķīgākais no Piliuonas paņemtais piedzīvojums bija sanākušo kopienas dalībnieku emociju eksplozija. “Kad decembrī sākām mēģinājumus Gaismas apļu pasākumiem – pasākumā ieradās ne tikai profesionāli mākslinieki, bet arī vietējie iedzīvotāji -, mums nebija lielas šaubas, nu, kas te tā par sacelšanos – acīmredzot pirms jebkādiem lieliem satricinājumiem,” atceras. S. Savickaitė. Toties, kad Piliuonu 19. janvārī pārklāja krēsla. Vakarā pazuda gan šaubas, gan kautrība: “Nevarējām noticēt, cik daudz spēka sajutām vietējo iedzīvotāju dziesmās un dejās, un cik viņi pasākuma laikā sevi atdeva – acīmredzot kultūras sacelšanās jau turpinās. mūsos.”

Kauņas mītiskā zvēra atmodas rituāla īpašos mirkļus paspilgtināja gaismu un uguns šovs profesionāļu izpildījumā. Kā atcerējās S. Savickaitė, par sitaminstrumentu partiju atbildīgie mūziķi uzreiz pēc pasākuma bija pārsteigti – vai ne viss? “Visiem tas laiks paskrēja kopā vienā mirklī, mākslinieciskā darbība vienoja un iesaistīja visus.”

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: lrt.lt