Islandē sestdien, 26. jūnijā, tika atcelti visi ierobežojumi, kas saistīti ar koronavīrusa izplatīšanos. Vairs nav nepieciešams valkāt maskas sabiedriskās vietās un ievērot sociālo distanci, ir atcelti arī ierobežojumi dalībnieku skaitam publiskos pasākumos.

Valsts kļuva par pirmo valsti Eiropā, kas pilnībā atcēla ar pandēmiju saistītos pasākumus (izņemot ieceļošanas ierobežojumus no ārvalstīm).

“Mēs atgriežamies dzīvē, kuru esam pieraduši dzīvot un pēc kuras tik ilgi esam tiekušies,” sacīja valsts veselības ministrs.

Islande jau kopš pandēmijas sākuma paļaujas uz plaša mēroga testiem. Valstī, kurā dzīvo 330 tūkstoši cilvēku, šobrīd ir veikti vairāk nekā 750 tūkstoši testu. Pārbaudes ļāva efektīvi identificēt inficētos un tos izolēt. Epidēmijas maksimuma laikā valsts tomēr nespēja izvairīties no bloķēšanas. Tagad gandrīz 87 procenti valsts iedzīvotāju ir vakcinēti, un jaunu infekciju skaits nepārsniedz 10 nedēļā.

Visā epidēmijas periodā valstī ir miruši 30 cilvēki, bet šogad tikai 1. Gan mirušo skaits uz vienu iedzīvotāju, gan mirstības līmenis Islandē ir vieni no zemākajiem pasaulē.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: lrt.lt